Sırbistan’ın Eski Usul Propagandacı Kampanyasından Endişeliyiz

0
119

Kosova Cumhurbaşkanı Haşim ThaçiSırbistan‘ın eski usul propagandacı kampanyası nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını ve bundan endişe duyduğunu ifade etti.

Sırbistan ile Kosova’nın cumhurbaşkanları ve başbakanlarının da katılımıyla 01.02.2017’de  Brüksel’de yapılan görüşmenin ardından yazılı açıklama yapan Thaçi, Sırbistan’ın propagandacı kampanyasını eleştirdi.

Thaçi, “Tarih boyunca Sırp devleti Kosova’daki Sırp toplumunu kendi siyasi çıkarları doğrultusunda manipüle ve mağdur etmiştir. Bu tür yıkıcı bir yaklaşımın sonuçları bugün de belirgindir.” dedi.

Sırbistan’a bu tür uygulamalardan vazgeçmesi çağrısında bulunan Thaçi, bunun hiçbir şekilde Kosova ile Sırbistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecine katkıda bulunmadığını vurguladı.

Sponsorlu

Kosova’da yaşayan Sırplara da güvence veren Thaçi, “Kosova’nın güvenlik kurumları tarafından Sırp toplumuna hiçbir şekilde zarar verilmeyeceğinin güvencesini vermek istiyorum. Kurumlarımız, vatandaşlarımız nerede ve hangi etnik kökenden olursa olsun onların hayatlarını korumaktadır.” ifadesini kullandı.

Zeynep Demirhan
BALKAM Stajyeri

Kaynak: Anadolu Ajansı        Tarih: 02.02.2017

http://aa.com.tr/tr/dunya/sirbistanin-eski-usul-propagandaci-kampanyasindan-endiseliyiz/740411

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here