Soçi’de Mini Zirve

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev ile Rusya’nın Karadeniz tatil kasabası Sochi’de Rusya-NATO Konseyi’nin bir parçası olarak görüşmelerde bulunacak. Görüşmenin konusu ise Libya’ya düzenlenen hava saldırıları ve Rusya’nın bu operasyonlara karşı çıkması.

Rusya’dan gelen açıklamalarda sürekli olarak Libya’nın kendi içinde serbest bırakılması gerektiği, saldırıların durdurulması, acil bir ateşkesin gerekliliği gibi maddeler bulunmakta.

Toplantı, Kaddafi’nin, Zintan’ın doğu isyan kalesi olan Yefren ve Kikla kasabalarını bombardımana tuttuğu Libya’nın batısındaki şiddetli mücadeleye ilişkin Pazar günkü raporları takip ediyor. Saldırılarda 2 kişinin öldüğü 11 kişinin ise yaralandığı belirtiliyor.

 

(tuicakademi //  rusyagundem)  Erdem PARLAK

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri: Neoliberalizm Ukrayna’dan Önce Çökmüştü

Bu yazı, Gary Gerstle'ın Unherd için kaleme aldığı Neoliberalism Died Before Ukraine başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir. Yazının aslına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Habitat Derneği Üzerine Bir Değerlendirme

Bu çalışma, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma amaçlarını Habitat Derneği’nin çalışmaları perspektifinde incelemeyi kapsamaktadır. Bu bağlamda, 2016 yılında BM tarafından kabul edilen 17 amaç doğrultusunda Habitat Derneği’nin yürüttüğü projelerin sürdürülebilir kalkınmayla ilişkisi incelenmiştir.

Causes of the Eurozone Crisis and Heterodox Solutions

Avrupa Çalışmaları stajyeri Ferhat Ege Aksaylı, sizler için sürdürülemez büyüme modellerine dayanan Eurozone krizinin nedenlerini inceledi.

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.