Taoiseach, Ulusal Kalkınma Planı için 1.5 Milyon Avroluk Tanıtım Kampanyasını Savunuyor

0
31

Taoiseach Leo Varadkar, 116 milyar avroluk Ulusal Kalkınma Planı(NDP) için vergi mükellefi tarafından finanse edilen bir tanıtım kampanyasının eleştirilerine tepki verdi. Fianna Fáil Genel Başkanı Micheál Martin, hükümetin Fine Gael politikacısının seçim şansını artırmak için vergi mükelleflerinin paralarını kötüye kullandıklarını söyledi. NDP’ye yönelik tanıtım kampanyası, devlet tarihinin en pahalı olan kampanyası dedi. Martin “Vergi mükelleflerinin parasını siyasi avantajlar için kullandınız.” dedi. Taoiseach, NDP tanıtım kampanyasının 1,5 milyon avroya mal olduğunu söyledi.

İrlanda başbakanı Varadkar, “Ulaşım 21” adlı başka bir Fianna Fáil hükümet planının 3 milyon avroya veya mevcut kampanya masrafının iki katına mal olduğunu söyledi. Taoiseach, sivil hizmetlerle görevli Stratejik İletişim Birimi tarafından yerel ve ulusal gazetelerde satılan reklam alanının ayrıntılarını seçmede rol oynamadığını söyledi. Varadkar, “İyi görüşmelerin bir erdem olduğunu ve hükümetin insanlara karşı daha fazla çaba göstermesi gerekiyor.” dedi.

Taoiseach, Fianna Fáil’in hükümette yaptığı çeşitli tanıtım kampanyalarını gerekçe göstererek, Varadkar’a itiraz eden İrlanda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Seán Ó Fearghaíl tarafından emir almak üzere çağırıldı.

Gözde Nur MERAL
o-Staj 2018 AÇAM Stajyeri

Sponsorlu

Kaynakça:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here