Trup Yönetimi Küba Politikasını Gözden Geçiriyor.

0
162

 Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, 3 Şubat’ta düzenlenen basın toplantısında, Trump yönetiminin insan hakları politikalarına odaklanarak ABD’nin Küba’ya yönelik politikalarının tümünün gözden geçirilmesi işinin tam ortasında olduklarını duyurdu.

 Spicer, Trump’ın ABD’nin Florida’nın sadece 90 mil güneyinde bulunan tarihi düşmanlarıyla nasıl ilişkiler yürüttüğünü tüm yönleriyle incelemeyi planladığını söyledi.

 Eski Başkan Barack Obama döneminde hayata geçirilen politikaların etkisiyle iki ülke başkentlerinde büyükelçilikler açmış ve ABD’nin Küba’ya 50 yılı aşkındır uyguladığı ekonomik ambargo tam olarak kaldırılmasa da seyahat ve ticaret konularında bir dizi kısıtlama kaldırılmıştı.

 Dominik Cumhuriyeti’nin ev sahipliği yaptığı 5.CELAC Zirvesi’nde Küba Devlet Başkanı Raul Castro yaptığı konuşmada, Küba ve ABD arasında normalleşmeye başlayan ilişkileri devam ettirmeye istekli olduklarını belirtmişti. Ancak Castro egemenliklerinden ve bağımsızlıklarından taviz vermeyeceklerini vurgulamıştı.

Sponsorlu

Gülşah Işıldak – LATAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

  • https://tr.sputniknews.com/haberler/201702031027062357-beyaz-saray-abdnin-kuba-ile-ilgili-tm-politikalari-gozden-geciriliyor/
  • http://www.independent.co.uk/news/world/americas/donald-trump-cuba-white-house-policy-review-a7562201.html
  • http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-cuba-idUSKBN15I2LM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here