TUİÇ Biga Söyleşileri: “FETÖ Yapılanması ve Türkiye”

TUİÇ Biga Söyleşileri: “ 3 Söyleşi Haberi ”

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği – TUİÇ Biga Ekibi çalışmalarına son hızı ile devam ediyor!

Ekibimiz, TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Temsilcileri bünyesinde bulunan Esra Yılmaz, Samet Ersan, Şeyda Öcal, Abdullah Aksoy, Merziye Gök, Sefa Saygın, Hilal Şenel, Yusuf Akkuş, Günay Yalçın, Dilek Yapar, Makbule Yılmaz, Kübra Doğruyol, Hakan Yahya Okay, Aygül Aktaş, Melih Şah Sakallı, Semih Erol ve Mehmet Nizam isimli kişilerden oluşmaktadır.

TUİÇ Biga Söyleşilerinin amacı; ulusal ve uluslararası gündem, edebiyat, sanat üzerine söyleşilerin gerçekleşebileceği ve geleceğin emanetçisi olan biz gençlerin, büyüklerimizin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanabileceği okul ortamından uzak sıcak bir ortam oluşturmaktır.

TUİÇ Biga Söyleşileri: “ FETÖ Yapılanması ve Türkiye ”

TUİÇ Biga Ekibi olarak, “TUİÇ Biga Söyleşileri” adlı söyleşimizi geçtiğimiz hafta 9 Aralık Cuma günü 21.00-23.00 saatleri arası Biga Halim Bey Konağında değerli hocamız Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’ın katılımıyla “FETÖ Yapılanması ve Türkiye”  başlığı altında gerçekleştirdik.

Söyleşimizde geçtiğimiz hafta, “FETÖ yıllardır devlet kurumlarında nasıl yayıldı, 15 Temmuz darbe girişiminde Amerika’nın etkisi var mıydı? Cemaatlerin Türkiye’de etkileri nelerdir ve nasıl güçlendiler? gibi sorulara 28 kişinin katılımıyla cevap arandı.

Katılımlarından dolayı bizlere zaman ayıran başta kıymetli hocalarımız Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’a, değerli büyüğümüz Rafet Bayram Elkasoviç’e ve diğer öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

TUİÇ Biga Söyleşileri: “ İsrail Siyasetinin Genel Hatları ”

Bu hafta 14 Aralık Çarşamba günü Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde değerli hocamız Ceyhun Çiçekçi’nin anlatımıyla “İsrail Siyasetinin Genel Hatları”  konusunu ele aldık. Ortadoğu ekseninde ve güncel konularla bağlantılı olarak ele aldığımız İsrail siyasetinin dış politikasını oluştururken baz aldığı temel değerleri psikolojik ve sosyolojik arka planıyla beraber değerlendirirken birçok soruya da cevap aramış olduk.

Oturumumuzu katılımlarıyla şereflendiren Muhammet Fatih Özkan, Nihal Eminoğlu, Murat Çağrı Tuna, Nilüfer Baytok hocalarımıza, Murat Gülcen Abimize ve diğer öğrenci arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

TUİÇ Biga Söyleşileri: “ Çin’in Küresel Sisteme Bakışı ve ABD ile İlişkileri”

22 Aralık 2016 Perşembe günü değerli hocamız Cemre Pekcan ile birlikte Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde  ”Çin’in Küresel Sisteme Bakışı ve ABD ile İlişkileri” başlıklı eğitimimizi gerçekleştireceğiz.

Katılmak isteyen arkadaşlar bizimle irtibat kurabilirler.

Esra YILMAZ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

 

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...