TUİÇ Biga Söyleşileri: “Müzik Kültürü ve Dinletisi-3”

0
432

TUİÇ Biga Söyleşileri: “Müzik Kültürü ve Dinletisi-3”

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Biga Ekibi çalışmalarına ilk heyecanı ile devam ediyor.

Ekibimiz, TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Temsilcileri ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu (UİT) bünyesinde bulunan, Şeyda Öcal, Abdullah Aksoy, Esra Yılmaz, Samet Ersan, Tugay Türkoğlu, Sefa Saygın, Aygül Aktaş, Semih Erol, Kübra Doğruyol, Yusuf Akkuş ve Makbule Yılmaz, Hakan Yahya Okay isimli kişilerden oluşmaktadır.

TUİÇ Biga Söyleşilerinin amacı; ulusal ve uluslararası gündem, edebiyat, sanat üzerine söyleşilerin gerçekleşebileceği ve geleceğin emanetçisi olan biz gençlerin, büyüklerimizin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanabileceği okul ortamından uzak sıcak bir ortam oluşturmaktır.

TUİÇ Biga Ekibi olarak düzenlemiş olduğumuz “TUİÇ Biga Söyleşileri” adlı toplantılarımızın bu dönem son toplantısını “Müzik Kültürü ve Dinletisi-3 ” başlığı altında Doç. Dr. Mehmet Bülent Uludağ hocamızın eşliğinde 27 Mayıs 2016 tarihinde Biga’daki “Adres 17” isimli mekanda gerçekleştirdik.

Sponsorlu

Bu haftaki söyleşimizde “Dünya Pop Kültürü” üzerine konuştuk ve dinleti yaptık. Ayrıca son toplantımız olması hasebiyle ve final sınavları öncesi moral olması için bağlama eşliğinde türküler dinledik.

Değerli hocamız Mehmet Bülent Uludağ’a, kıymetli büyüklerimiz Rafet Bayram Elkasoviç’e, eşi Hatice Hanıma ve diğer öğrenci arkadaşlarımız Peri Gümüş’e, Melih Şah Sakallı’ya, Ilgaz Nur Usta’ya, Hasan Yıldız’a, Aslıhan Karadağ’a katılımları için teşekkür ederiz.

Bu hafta bizleri kırmayıp söyleşimize bağlamaları ve türküleri ile renk katan Yılmaz Bilenoğlu ve Selin Demir arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederiz.

 Mehmet NİZAM
 TUİÇ Organizasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here