TUİÇ Derneği Staj Programı

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Derneği, Şubat ayı içersinde kısa süreli staj programı programı düzenleyecektir. Staj programı süresince, öğrencilerin TUİÇ Derneği’nin mevcut çalışmalarını yakından tanımaları, çeşitli alanlarda ve araştırma gruplarında tecrübeler edinmeleri amaçlanmaktadır.

Kimler başvurabilir?

TUİÇ Derneği staj programına, üniversitelerin Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi,  Avrupa Birliği Çalışmaları, Tarih, Modern Diller (İngilizce, Arapça, Rusça vb.) ve Mütercim Tercümanlık bölümlerinde lisans eğitimine devam etmekte olan öğrencilerin başvuruları kabul edilmektedir.

Stajyerler, kendilerine belirlenen program çerçevesi dahilinde akademik araştırmalar, haber analizleri yanı sıra ofis çalışmalarını yürütürler. Program bu çalışma alanlarından sadece bir tanesini kapsamaz. Her stajyerden program sonunda kendi alanı ile ilgili bir akademik araştırma yazısı, kitap incelemesi vs. hazırlaması beklenmektedir.

Staj Programını başarıyla tamamlayan öğrencilere, TUİÇ Derneği Yönetimi’nin uygun görmesi durumunda, devamlılık unsuru da göz önünde bulundurularak program sonrasında sertifika verilecektir.

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından staj programı için alınacak öğrenciler “mülakata” çağırılacak, programa kabul edilenler bu mülakat neticesinde belirlenecektir. Staj Programı için son başvuru tarihi 24 Ocak 2013 Perşembe’dir. Kısa dönem staj programımız, bir aylık zaman dilimini kapsamaktadır.

Başvuru için, adayların özgeçmişleri ve niyet mektuplarını  [email protected] e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...