TUİÇ “Siyaset Okulu-10” Programına Katılıyor

0
175

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nun Türkiye’de gerek ismiyle gerek formatıyla gerekse içeriğiyle bir ilk olarak düzenlediği Siyaset Okulu programı her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Bu zamana kadar cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, büyükelçiler, milletvekilleri gibi ülke yönetiminin karar mekanizmasını oluşturan birçok kişiyi misafir eden Siyaset Okulu değerli konuklarının destekleri ve katılımcılarının ilgisiyle her akademik yıl kendi çıtasını aşan bir hal almıştır.

 

Sponsorlu

Program Amacı:

Siyaset Okulu programının amacı; Globalleşen dünyada siyasetin ve siyasetçinin değişen profiline uyum sağlayabilmek için bugünün ve yarının lider adaylarını objektif bilgi ve verilerle donatmaktır. Programda; Türkiye’nin geçmişten günümüze yaşanan önemli olay ve dönemlerinin yalnızca teorik olarak değil; olayların sebep – sonuç ilişkilerinin, icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim adamları ve iş adamları tarafından aktarılmasıdır.

Program Özellikleri:

Siyaset Okulu sertifika programı her akademik yıl 12 ila 15 hafta boyunca cumartesi günleri düzenlenmektedir. Program dili Türkçe’dir. Her cumartesi gerçekleştirilen program saat 10:00’dan 17:45’e kadar devam eder. Her hafta bir buçuk saat süren dört ayrı oturum olarak gerçekleştirilen programda her oturum soru-cevap kısmıyla son bulur. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 katılım göstermeleri gerekmektedir.

Program İçeriği:

Uzun soluklu bir program olan Siyaset Okulu’nda Türkiye’nin birçok önemli siyasi konusu, geçmişten günümüze yaşanan olaylar ve süreçler dahilinde değerlendirilir.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Program 11 Ocak- 26 Nisan 2014 tarihleri arasında 15 Hafta boyunca her Cumartesi günü Saat 10.00’da başlayıp, 17.45’de sona ermektedir. TUİÇ’in burslu kontenjanından katılacak olan arkadaşların özellikle “Devamiyet”konusunda hassas olmalarını rica ediyoruz. Aksi takdirde önümüzdeki programlarda devamiyet sıkıntısı (özel sebepler hariç) olan arkadaşlar burslu kontenjanlarımızdan yararlanamayacaklardır.

 

*Burslu kontenjanımız sınırlıdır.

*TUİÇ Derneği üyelerine öncelik verilecektir.

Kayıt olmak isteyen arkadaşlarımızın 06 Ocak 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki iletişim adresine isim-soyisim, telefon numaralarını, üniversitelerini ve neden katılmak istediklerini anlatan motivasyon yazısını [email protected] adresine göndererek başvurmaları önemle rica olunur.

İLETİŞİM:

E-Posta: [email protected]

Telefon: 0536 200 36 30

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here