TUİÇ Yakındoğu Araştırmaları Merkezi (YADAM) Başvuruları Başladı!

Dünya literatüründe Ortadoğu olarak bilinen; ancak Türkiye merkezli bir yaklaşımla bizim Yakındoğu olarak adlandırdığımız bölge üzerine çalışmalar yürütmek isteyen uzman adaylarına TUİÇ Yakındoğu Araştırma Merkezi kapılarını açıyor.

 

Yakındoğu Araştırma Merkezi’mizle (YADAM) yürüteceğimiz faaliyetler bölge dillerini, tarihi, coğrafyayı, toplumsal dönüşümleri, etnik ve dini yapılanmaları, siyasi ve baskı gruplarını kapsamakta olup sosyoloji, psikoloji, ekonomi vs perspektifleriyle de disiplinlerarası bir çalışmayı hedeflemektedir. Gerek akademik gerekse organizasyonel beceri kapasitesinin artırımına yönelik olarak yapılacak bu çalışmalar için YADAM’da uygulayacağımız öğrenme modeli ağırlıklı olarak “ birbirinden öğrenme – görsel öğrenme-uygulamalı öğrenme” şeklinde olacaktır.

Bu noktada ekip çalışmasına uygun, araştırmayı ve okumayı seven, yabancı dil fobisi olmayan, bölge uzmanlığının sadece tarih ve uluslararası ilişkilerle sınırlı görmeyip dil, kültür, din, sanat, müzik, gelenek ögelerini de önemseyen, harita çalışmaktan zevk alan, seyahati seven, çevresinde Yakındoğu denilince akla ilk gelen isim olacak kadar bölgeyle hemhal olmak isteyen ve beraber eğlenebileceğimiz uzman adaylarımızın başvurularını bekliyoruz.

NOT: Beklentimiz yahut kabul kriterimiz Yakındoğu hakkında çok bilgi sahibi olmanız değil. Günümüzde çok çabuk ulaşılan, Google’a yazılarak saniyeler içinde edinilen bilginin kriter olabileceğini düşünmüyoruz. İstediğimiz şey, bilene değil bu bilgiyi işleyebilecek insan kaynağına ulaşmak. Zamanla bileceğiz de, ama kabul şartımız bu olmayacak.

Son başvuru tarihi: 23 Şubat 2014

Başvuru formu için tıklayınız!

İletişim: Halime Gümüş – [email protected]

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri: Neoliberalizm Ukrayna’dan Önce Çökmüştü

Bu yazı, Gary Gerstle'ın Unherd için kaleme aldığı Neoliberalism Died Before Ukraine başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir. Yazının aslına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Habitat Derneği Üzerine Bir Değerlendirme

Bu çalışma, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma amaçlarını Habitat Derneği’nin çalışmaları perspektifinde incelemeyi kapsamaktadır. Bu bağlamda, 2016 yılında BM tarafından kabul edilen 17 amaç doğrultusunda Habitat Derneği’nin yürüttüğü projelerin sürdürülebilir kalkınmayla ilişkisi incelenmiştir.

Causes of the Eurozone Crisis and Heterodox Solutions

Avrupa Çalışmaları stajyeri Ferhat Ege Aksaylı, sizler için sürdürülemez büyüme modellerine dayanan Eurozone krizinin nedenlerini inceledi.

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.