TUİÇ Yakındoğu Araştırmalar Merkezi (YADAM) Başvuruları Başladı!

0
281

Dünya literatüründe Ortadoğu olarak bilinen; ancak Türkiye merkezli bir yaklaşımla bizim Yakındoğu olarak adlandırdığımız bölge üzerine çalışmalar yürütmek isteyen uzman adaylarına TUİÇ Yakındoğu Araştırma Merkezi kapılarını açıyor.

Sponsorlu

Yakındoğu Araştırma Merkezi’mizle (YADAM) yürüteceğimiz faaliyetler bölge dillerini, tarihi, coğrafyayı, toplumsal dönüşümleri, etnik ve dini yapılanmaları, siyasi ve baskı gruplarını kapsamakta olup sosyoloji, psikoloji, ekonomi vs perspektifleriyle de disiplinlerarası bir çalışmayı hedeflemektedir. Gerek akademik gerekse organizasyonel beceri kapasitesinin artırımına yönelik olarak yapılacak bu çalışmalar için YADAM’da uygulayacağımız öğrenme modeli ağırlıklı olarak “ birbirinden öğrenme – görsel öğrenme-uygulamalı öğrenme” şeklinde olacaktır.

Bu noktada ekip çalışmasına uygun, araştırmayı ve okumayı seven, yabancı dil fobisi olmayan, bölge uzmanlığının sadece tarih ve uluslararası ilişkilerle sınırlı görmeyip dil, kültür, din, sanat, müzik, gelenek ögelerini de önemseyen, harita çalışmaktan zevk alan, seyahati seven, çevresinde Yakındoğu denilince akla ilk gelen isim olacak kadar bölgeyle hemhal olmak isteyen ve beraber eğlenebileceğimiz uzman adaylarımızın başvurularını bekliyoruz.

NOT: Beklentimiz yahut kabul kriterimiz Yakındoğu hakkında çok bilgi sahibi olmanız değil. Günümüzde çok çabuk ulaşılan, Google’a yazılarak saniyeler içinde edinilen bilginin kriter olabileceğini düşünmüyoruz. İstediğimiz şey, bilene değil bu bilgiyi işleyebilecek insan kaynağına ulaşmak. Zamanla bileceğiz de, ama kabul şartımız bu olmayacak.

Son başvuru tarihi: 18 Ağustos 2013

Başvuru formu için tıklayınız!

İletişim: Halime Gümüş – [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here