Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupalı Türklerle Saraybosna’da Buluşacak

0
65

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 20 Mayıs’ta düzenlenecek Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılacak.Saraybosna’daki toplantıya Makedonya’dan otobüsler kaldırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşecek Genel Kurul Toplantısı, 20 Mayıs’ta 12 bin oturma kapasitesi bulunun J.A.Samaranch Olimpic Hall Zetra’da yapılacak.

2004 yılında kurulan ve o tarihten itibaren Avrupalı Türklere ve Avrupa’da lobi faaliyetlerinde bulunarak ülkeler arasında köprü vazifesi gören Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin 6. Olan Genel Kurul toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya getirerek tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.

Öte yandan UETD Makedonya temsilciliği tarafından yapılan açıklamada ,“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 24 Haziran seçimlerinin en büyük yurt dışı mitingi ve UETD kongresine katılmak üzere tüm Makedonya halkını Saraybosna’ya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Sponsorlu

2004 yılında kurulan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği temel amacı ; Avrupalı Türklerin siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini sağlayarak, bulundukları ülkelerdeki etkinliklerini artırmak ve ülkeler arası bir köprü oluşturmaktır. 20 Mayıs’ta UETD’in 6. Olan Genel Kurul toplantısı Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirilecektir. Toplantıya Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın katılımı, Türkiye’nin yeni gündemi olan 24 Haziran seçimleri açısından bakıldığında yurt dışındaki Türklere erişmek amaçlı oldukça önemli bir  miting fırsatı niteliği taşıdığını söylemek mümkündür.

Zehra SİVRİ

o-Staj BALKAM 2018 Stajyeri

Kaynak:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here