Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupalı Türklerle Saraybosna’da Buluşacak

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 20 Mayıs’ta düzenlenecek Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılacak.Saraybosna’daki toplantıya Makedonya’dan otobüsler kaldırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşecek Genel Kurul Toplantısı, 20 Mayıs’ta 12 bin oturma kapasitesi bulunun J.A.Samaranch Olimpic Hall Zetra’da yapılacak.

2004 yılında kurulan ve o tarihten itibaren Avrupalı Türklere ve Avrupa’da lobi faaliyetlerinde bulunarak ülkeler arasında köprü vazifesi gören Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin 6. Olan Genel Kurul toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya getirerek tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.

Öte yandan UETD Makedonya temsilciliği tarafından yapılan açıklamada ,“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 24 Haziran seçimlerinin en büyük yurt dışı mitingi ve UETD kongresine katılmak üzere tüm Makedonya halkını Saraybosna’ya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

2004 yılında kurulan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği temel amacı ; Avrupalı Türklerin siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini sağlayarak, bulundukları ülkelerdeki etkinliklerini artırmak ve ülkeler arası bir köprü oluşturmaktır. 20 Mayıs’ta UETD’in 6. Olan Genel Kurul toplantısı Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirilecektir. Toplantıya Cumhurbaşkanı, Erdoğan’ın katılımı, Türkiye’nin yeni gündemi olan 24 Haziran seçimleri açısından bakıldığında yurt dışındaki Türklere erişmek amaçlı oldukça önemli bir  miting fırsatı niteliği taşıdığını söylemek mümkündür.

Zehra SİVRİ

o-Staj BALKAM 2018 Stajyeri

Kaynak:

 

Sosyal Medyada Paylaş

48,082BeğenenlerBeğen
6,252TakipçilerTakip Et
8,640TakipçilerTakip Et
2,586AboneAbone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Explained – Politik Doğruculuk Belgesel Analizi

Politik doğruculuk diğer bir deyişle siyaseten doğruculuk günümüz popüler...

Metropol ve Birey: Kapitalizmin Kıskacında Bir Çözülme Hikâyesi

Özet Bu çalışma metropol ve birey arasındaki ilişkiyi incelemektedir. Ekonomi...

Çin’in Son 10 Yılının En Önemli Siyasi Etkinliği: ÇKP 20. Ulusal Kongresi

2022 yılında, ülkelerin siyasi takvimlerinde önemli bir yere sahip...

1980 Darbesi’nin Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarına Etkisi

Özet Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolü...