Türkmenistan Cumhurbaşkanı ve Katar Eğitim, Bilim ve Sosyal Kalkınma Fonu Başkanı, İşbirliğinin Yönlerini Tartışıyor

0
90

 Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov, Katar’ın Eğitim, Bilim ve Sosyal Kalkınma Fonu (Katar Vakfı) Şeyh Hind Bint Hamad Al-Thani ile toplantı yaptı. Konuk, Türkmen Lideri tebrik etti.

 Katar Vakfı ile “insan potansiyeline” yapılan yatırımlar ve yenilikçi eğitim modelinin oluşturulması ile ilgili birçok projeye sahip olan ortaklığın fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov, Türkmenistan’ın özellikle Arapça konusuna büyük önem vermesi nedeniyle bu konuda eğitim alanının genişletilmesi gerektiğini belirtti. Devlet başkanı, Türkmenistan’ın, Katar’ın ülkedeki ünlü uluslararası üniversitelerin şubelerini kurma tecrübelerinden ilham aldığını da belirtti.

 Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov, Türkmenistan’daki tıp merkezleri ile Katar’daki tıp merkezleri arasındaki ilişkilerin genişlemesi için konuştu. Cumhurbaşkanı, Katar Vakfı heyetini, ayrıca özel projeleri hakkında ayrıntılı bir tartışma için Türkmenistan’ı ziyaret etmeye davet etti.

Şeyma Doğan – AVRAM Stajyer

Sponsorlu

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here