Yunanistan’dan U Dönüşü

Geçtiğimiz hafta Filistin’e yardım için gidecek gemilerin yola çıkmasına izin vermeyen Yunan Hükümeti bu hafta yeni bir fikir sundu. Yunan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Yunanistan, insani yardımı BM Genel Sekreteri Ban Kimun’un istediği şekilde Yunan gemileriyle ya da başka uygun yöntemlerle mevcut kanallardan taşımaya hazır olduğunu bildirir” ifadelerine yer verildi. Atina bu amaçla en kısa zamanda tüm taraflarla temaslarda bulunacağını açıkladı.

Filistin lideri Mahmud Abbas ile görüşmede bulunan Başbakan Yorgo Papandreu’nın olumlu cevap aldığı belirtildi.

Gemilerde hiçbir aktivistin bulunmayacağının belirtilmesi, ise eleştirileri de beraberinde getirdi. Yunanistan’da gösterilerde bulunan aktivistler bu yeni çözüm önerisinin kabul edilmeyeceğini belirttiler. Yunanistan geçen hafta yardım amacıyla denize açılan “Özgürlüğün Cesareti” adlı bir Amerikan gemisini Akdeniz’de durdurmuştu.

 

(tuicakademi // cnn türk)  Erdem PARLAK 

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri: Neoliberalizm Ukrayna’dan Önce Çökmüştü

Bu yazı, Gary Gerstle'ın Unherd için kaleme aldığı Neoliberalism Died Before Ukraine başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir. Yazının aslına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Habitat Derneği Üzerine Bir Değerlendirme

Bu çalışma, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma amaçlarını Habitat Derneği’nin çalışmaları perspektifinde incelemeyi kapsamaktadır. Bu bağlamda, 2016 yılında BM tarafından kabul edilen 17 amaç doğrultusunda Habitat Derneği’nin yürüttüğü projelerin sürdürülebilir kalkınmayla ilişkisi incelenmiştir.

Causes of the Eurozone Crisis and Heterodox Solutions

Avrupa Çalışmaları stajyeri Ferhat Ege Aksaylı, sizler için sürdürülemez büyüme modellerine dayanan Eurozone krizinin nedenlerini inceledi.

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.