Birlikte İyileşiyoruz: Uluslararası İlişkiler Online Eğitim Programı

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler, çevredeki 10 ilde ve Suriye’de büyük bir yıkıma yol açtı. Felakette ailelerini, yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Deprem sonrasında ivedilikle aksiyona geçen, büyük bir özveri ve dayanışma ruhuyla hareket eden tüm kurumları, sivil toplum örgütlerini ve bireysel çabaları canı gönülden destekliyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın en kısa sürede enkazdan sağ salim çıkarılmalarını ümit ediyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın tedavi ve ilaç ihtiyaçlarının ve evsiz kalanların barınma gereksinimlerinin acilen giderilmesini diliyoruz. Uluslarararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Derneği olarak bütün imkanlarımızla depremzedelere yardım ve katkı sunmaya açık olduğumuzu bildiririz.

Amaç

Depreme birinci dereceden maruz kalan ve birinci derece etkilenmese dahi çevresindeki yakınları etkilenen insanların yaşadıkları zorlu sürecin farkındayız. Birincil travma geçiren insanların maddi ihtiyaçlarının giderilmesinin yanında ruhsal olarak da etkilendiklerinin bilincinde olarak psiko-sosyal yardım sunabilecek tüm oluşumları destekliyoruz.

Depremin yol açtığı travmaların uzun vadeli etkilerinin farkındayız. Tüm Türkiye olarak depremin yarattığı yıkım ve acıya televizyon ve sosyal medya üzerinden tanıklık ettik. TUİÇ Akademi kolaylaştırıcılığında farklı üniversitelerden akademisyenler olarak bu süreçte depremden birincil olarak etkilenen ve sosyal medya veya televizyondan takip ederek ikincil travma yaşayan tüm vatandaşlarımıza elimizden gelen tüm imkanlarla destek olmak istiyoruz.

Bu amaçla Birlikte İyileşiyoruz: Uluslararası İlişkiler Online Eğitim Programını başlatıyoruz. Derneğimizin çalışma alanı gereği programımız, tüm Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans öğrencilerinin katılımına açıktır. Başlıca hedefimiz, öğrencilere hiyerarşik bir öğrenme modeli sunmak veya alternatif olmak değil, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanında aldıkları eğitime en iyi şekilde destek vermektir. Bu amaçla dijital araçları kullanarak ek öğrenme kanalı oluşturup elimizden geldiğince çok insana dokunarak ‘birlikte iyileşme’ sürecini başlatıyoruz.

Program Kapsamı

Birlikte iyileşme hedefiyle başlattığımız program kapsamında, hiyerararşik bir öğretmen-öğrenci modeli yerine karşılıklı iletişimi öne çıkarararak etkileşim temelli bir eğitim ortamı sağlamayı amaçlamaktayız. Katılımcıların motivasyonlarını teşvik etmek amacıyla program sonunda düzenli katılım gösterenlere bir Online Eğitim Sertifikası verilecektir. Program ücretsiz olarak yürütülecektir.

Program İçeriği

27 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayıp, 26 Mayıs Cuma günü sona erecek şekilde toplamda 12 haftalık bir izlenceyi içermektedir. Bu tarih aralığındaki 17-22 Nisan 2023 haftası Ramazan Bayramı olduğu için tatil olarak öngörülmüştür.

Program hafta içi her gün 2 oturum ve 4 ders olarak tasarlanmıştır. Bir akademisyenin 12 hafta süreyle haftada 1 gün 1,5 saatlik ders anlatması beklenmektedir. Dersler zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Akademisyenler dilerlerse kendi derslerine başka akademisyenleri de konuk olarak alabilir, böylelikle daha çok akademisyenin katkı vermesine imkan sağlanabilir.

Program online eğitim platformu olan www.o-egitim.com üzerinden gerçekleştirilecektir. Katılacak öğrencilerin www.o-egitim.com sitesindeki ‘kayıt ol’ butonuna tıklayıp basit bir form doldurarak bu web sayfasına kayıt olmaları gerekmektedir. Her bir sınıf için TUİÇ Akademi ekibinden kolaylaştırıcılar belirlenecektir.

Eğitim Programına Katılım İçin

Birlikte İyileşiyoruz: Uluslararası İlişkiler Online Eğitim Programına akademisyen olarak ders vererek destek olabilir veya öğrenci olarak katılım gösterebilirsiniz. 

Akademisyen veya öğrenci olarak katılmak için aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. 

Başvuru Formu

Sosyal Medyada Paylaş

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Göç Çalışmalarında Yeni Teorik Yaklaşımlar: 21. Yüzyılda Ortaya Çıkan Perspektifler

Özet Göç; kişilerin ekonomik, kültürel, politik veya doğal afetler gibi...

Exploring a Century of Turkish-Albanian Relations: The 7th International Congress on Afro-Eurasian Research in Tirana

The prestigious International Congress on Afro-Eurasian Research embarks on...

Palestinian Refugees’ Experiences of Transnational Social Field: Identity, Memory and Connections

Zeynep Ebrar ArasTUİÇ Göç Çalışmaları Stajyeri Abstract This comprehensive research paper...

TUİÇ Akademi Ailesine Katılın: Yaratıcılığınızı ve Bilginizi Paylaşın!

TUİÇ Akademi, gönüllülük esası ve hayat boyu öğrenme ilkesiyle...