Başbakanın Oğlu da Protestocular Arasında

0
52

Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu’nun oğlu Andreas, babasının ekonomik kriz yüzünden peş peşe aldığı kemer sıkma tedbirlerinin protestosuna katıldığını açıkladı. Oğul Papandreu’nun barışçıl gösterilerde yer aldığını itiraf etmesiyle, Başbakanın oğlunun da işsiz olduğu ortaya çıktı.

Yunanistan aylardır sokak gösterilerine sahne. 2008’de 15 yaşındaki Alexandros Grigoropulos’un polis kurşunuyla yaşamını yitirmesiyle başlayan sokak olaylarının ardından

Sokak gösterilerine katılanlardan birinin durumu diğerlerinden çok farklı. Çünkü o Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu’nun oğlu. Andreas Papandreu’nun barışçıl gösterilere katıldığını açıklamasıyla, Başbakanın oğlunun da işsiz olduğu ortaya çıktı.

Andreas Papandreu, “Sivil vatandaş olarak arkadaşlarımla beraber barışçı yürüyüşlere katılıyorum. Ancak şiddetin kullanıldığı, kaldırımların ve dükkânların tahrip edildiği gösterilere asla” dedi.

29 yaşındaki Andreas Papandreu da babası gibi sosyoloji eğitimi almış. Ekonomik kriz nedeniyle işsiz olan ve iş ararken babasının adını kullanmayan oğul Papandreu, ismini ve Başbakanın oğlu olduğunu askerlik yaptığı sırada da arkadaşlarından saklamış. Ancak birliğinde düzenlenen yemin töreninde kim olduğu ortaya çıkmış.

Kemer sıkma politikalarına karşı çıkan ancak babasının elinden geleni yaptığı görüşünü taşıyan Andreas Papandreu, To Vima gazetesinin haberine göre, arkadaşları ile sohbetlerinde “Görmüyor musunuz, babamın üç ayda saçları ağardı. Çok üzülüyor. Ülkenin krizden çıkması için elinden geleni yapıyor” diyor.

 

(tuicakademi-CNN)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.