Fakir Başbakan Zengin Muhalefet

0
65

İspanya’da her yıl olduğu gibi siyasiler mal varlıklarını açıkladı. Başbakan Zapatero, birkaç ay sonraki seçimlerde rakibi olacak iki muhalefet liderinden daha fakir.

İspanya’da siyasetçiler her yıl olduğu gibi bu yıl da mal varlıklarını açıkladı. 

Başbakan Jose Luis Rodrgiuez Zapatero’nun, eşiyle ortak banka hesabında 34 bin 925 avro para olduğu ve Leon kentinde yine eşiyle ortak 674 metrekarelik bir arsası bulunduğu görüldü.

Zapatero’nun başbakan olarak yıllık geliri 56 bin 981 avro olurken, toplamda yaklaşık 3 bin avroya gelen 3 farklı emeklilik fonunun bulunduğu bildirildi. İspanya Başbakanı’nın 2009 Ekim ayındaki mal varlığında gösterdiği 80 bin 847 avroluk banka borcunun ise bu yıl kapanmış olması dikkati çekti.

20 Kasım’da yapılacak erken genel seçimlerde, İspanya’nın iki büyük partisinin başbakan adaylarının mal varlıkları ise şöyle:

Sosyalist İşçi Partisi’nin (PSOE) adayı Alfredo Perez Rubalcaba: 984 bin 281 avro, 215 bin 225 avro değerinde bir ev ve 10 bin 611 avro değerinde bir garaj.

Sağ görüşlü Halk Partisi’nin (PP) adayı Mariano Rajoy: 597 bin 442 avro, değeri açıklanmayan 4 ev, 313 bin 780 avroluk yatırım fonu.

İki başbakan adayının da hiçbir banka kredi borcu olmadığı kayıtlara geçerken, PP lideri Mariano Rajoy da, mal varlığıyla ilgili, ”Her ay sonunda hesabıma bakıyorum ve herkesin yaşadığı sorunları ben de yaşıyorum” dedi.

 

(tuicakademi-ntvmsnbc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.