Atina’yı Fareler Bastı

Yunanistan’da temizlik işçilerinin grevi sonrası başkent Atina’da çöp dağları oluştu. Sağlık bakanlığı tifo uyarısı yaptı.

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan’da kamu ve özel sektör çalışanlarının katıldığı 48 saatlik genel grev ikinci gününe girdi. Genel grev nedeniyle ülkede hayat felç olurken, başkent Atina’da temizlik işçilerinin grevi nedeniyle haftalardır çöpler toplanmıyor. Yunanistan Sağlık Bakanlığı, Atina’da çöplerin içinde yaşayan sıçanların insanların sağlığını tehdit etmeye başladığını belirterek tifo uyarısı yaptı.

Çöpleri Askerler Toplayacak

Grev nedeniyle temizlik işçilerini çalıştıramayan Atina Belediye Başkanı, kentteki çöplerin toplanması için Yunan ordusundan yardım isteyeceğini söyledi. Belediye Başkanı, askerlerin çöpleri toplanmasına yardım etmemesi halinde, önümüzdeki günlerde sağlık alanında büyük problemler yaşayacaklarını belirtti.

“900 Euro Kazanıyorlar”

Yunanistan’da 25 bin kişi temizlik işçisi olarak görev yapıyor. Ekonomik kriz öncesi, temizlik çalışanları aylık 700-900 Euro kazanıyordu. Ancak maaşlardaki kesinti nedeniyle, temizlik işçilerinin de ücretlerinin kırpılması gündemde.

Ulaşım Durma Noktasında

Yunanistan’daki 48 saatlik genel grev sonrasında başkent Atina’da, otobüs, tramvay, metro, troleybüs ve banliyö trenlerinin sabah ve akşam saatleri için programlanan bazı seferlerinin dışında ulaşım durma noktasına geldi.

Gazeteler Çıkmadı, İnternet Sayfaları Güncellenmedi

Yazılı basın çalışanlarının dün yaptıkları 24 saatlik grev nedeniyle gazete bayilerinde raflar bugün boş kaldı ve haber ağırlıklı internet siteleri sayfalarını yenilemedi.

 

(tuicakademi-ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

Previous article
Next article

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...

Gavrilo Princip’in Saraybosna Suikastı Motifleri

YAZININ İNGİLİZCESİ BALKAN INSIGHT TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR.  A Violent Desire for...