İngilizlerden Hitler’e İlginç Plan

İngiltere’de yeni piyasaya çıkacak olan bir kitapta, İngiliz ajanların 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler’in ‘saldırgan’ davranışlarını köreltmek için yemeklerine kadınlık hormonu östrojen katmayı planladığı anlatılıyor.

“Gizli Silahlar: Teknoloji, Bilim ve 2. Dünya Savaşı’nı Kazanma Yarışı” adlı kitap, yakın zamanda gün ışığına çıkan İngiliz yetkililerin Nazi Almanya’sına yönelik gizli silah planlarını konu alıyor. Kitaba göre Londra yönetimi, Hitler’i ‘uysallaştırmak’ için yemeklerine gizlice kadınlık hormonu katma planının üzerinde uzun zaman çalıştı. 

İngiliz ajanların yaptıkları plan, her ay belirli dönemlerde Hitler’in yemeğine düşük miktarlarda östrojen ekleyecek ajanların rejim içerisine sızarak doğru anı beklemesi olarak belirlenmiş. Zehirlenme tehlikesine karşı yemeklerini her zaman test ettiren bu sayede bu planın suya düşme ihtimalini azaltacağını düşünmüşler. Hitler’e kadın hormonu verilmesinin kitaptaki sadece ilginç taktiklerden bir tanesi olması da dikkat çekici.

 

(tuicakademi // radikal) Erdem PARLAK

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...

Gavrilo Princip’in Saraybosna Suikastı Motifleri

YAZININ İNGİLİZCESİ BALKAN INSIGHT TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR.  A Violent Desire for...