İsrailin Pişmanlığı

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu yaptığı açıklamada, Ortadoğu ve kuzey Afrika’yı saran iyan hareketleri İsrail’in geleceğini etkileyebileceğini belirterek Ürdün ve Mısır’la yaptığımız barış anlaşmalarının tıpkı Türkiye ile ilişkilerde olduğu gibi bir gecede buhar olmaması için çaba gösteriyoruz” dedi.

Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail parlamentosu Knesset’teki konuşmasında Netanyahu, İsrail-İran ilişkilerinin Şah Rıza Pehlevi’nin devrilmesinden sonra bir gecede değiştiğini hatırlattıktan sonra, Türkiye-İsrail ilişkilerinin de Davos zirvesindeki Erdoğan-Perez tartışmasından sona bir gecede buhar olup uçtuğunu söyledi.Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya kadar uzanan halk ayaklanmalarının yarattığı istikrarsızlık ortamının yıllarca devam edebileceğini söyleyen İsrail Başbakanı, “Biz hem İran’ın hem Arap ülkelerinin demokratikleşmesinden yanayız.

Ancak Mısır ve Ürdün’le yaptığımız barış anlaşmaları, tıpkı Türkiye ile olduğu gibi bir gecede buhar olup gitmemeli. Türkiye ile ortak askeri tatbikatlar yapıyorduk. 400 bin İsrailli turist tatillerini Türkiye’de geçiriyordu. Ama Davos’ta Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Perez’e saldırmasıyla bütün bunlar bir gecede buhar olup uçtu” diye konuştu.

(tuicakademi-dha)

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...