Rusya Yaptırımları Kınadı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği (AB) tarafından Suriye’ye uygulanan yaptırımları kınarken, “hiçbir iyi sonuca götürmeyeceğini” söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de düzenlenen Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) liderler zirvesi çerçevesinde gazetecilere AB’nin Suriye’ye yaptırımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tek taraflı yaptırımlara karşı olduklarını belirten Lavrov, “Biz her zaman tek taraflı yaptırımların hiçbir iyi sonuç vermeyeceğini ifade ettik. Bu krizlere ortaklık anlayışı ile yaklaşmayı engelliyor. ” dedi. 

AB dün Suriye’ye karşı ilave yaptırımlar uygulanmasını öngören bir karar almıştı ve kararda, Suriye’den ham petrol ithalatına yönelik ambargo da bulunuyor.  Lavrov, bir başka soru üzerine Libya’daki geçici hükümet yetkililerinin bu ülkedeki Rus enerji anlaşmalarının geleceğini görüşmek için Moskova’ya davet ettiklerini belirterek, “Kendileriyle bu konuları görüşeceğiz” şeklinde cevap verdi. 

 

(tuicakademi, cha)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Pekin’de Filistin Uzlaşı Anlaşması

Filistin Uzlaşı Anlaşması Şaşırtıcı bir diplomatik gelişme, rakip Filistinli...

Biden’ın Çekilmesi Amerikan Dış Politikası İçin Ne Anlama Geliyor?

Haftalar süren yoğun spekülasyonların ardından dün, 21 Temmuz'da, ABD...

Joe Biden Adaylıktan Çekildi: Demokratların Adayı Kim Olacak?

Biden Adaylıktan Çekildi Başkan Joe Biden'ın 21 Temmuz 2024'te X...

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...