Suriye’de Ölü Sayısı 61’e Yükseldi

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından, ordunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik hava destekli ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ölü sayısının 61’e yükseldiği ifade ediliyor.

İdlib bölgesinde gerçekleşen operasyonlar nedeniyle halkın güvenli yerlere ve komşu ülkelere kaçmaya çalıştığına değinen örgüt, Halep’te 10, Hama ve Dera’da 8’er, Humus’ta 7, başkent Şam’da 6, Deyr Ez Zor kentinde 5 olmak üzere ülke genelindeki operasyonlarda güvenlik güçlerince açılan ateşte ölü sayısının her geçen gün arttığını belirtti.

İbdil kenti çerçevesinde gerçekleşen operasyonlar nedeniyle birçok belde ve köyün elektriğinin kesildiğini, iletişimin aksadığını dile getiren Suriye Genel Devrim Konseyi, İdbil’in Sermed beldesindeki Bab Hava bölgesine onlarca havan mermisinin düştüğünü öne sürüyor. Suriye’de görev yapan Birleşmiş Milletler gözlemci heyeti de ülke genelinde artan şiddet olayları nedeniyle tüm faaliyetlerin askıya alındığını ifade ediyor.

(TUİÇ Akademi, Dünya Bülteni, Zaman )

 

Eda KENDİR

UİÇ Derneği Stajyeri

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...