Süreli Yayınlar

Journal of International Relations and Political Science Studies

Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında elektronik ortamda Türkçe ve İngilizce dillerinde yayımlanan JIRPSS, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler disiplinlerindeki araştırmaları ve kitap analizlerini yayımlar.

Uluslararası Afro-Avrasya Araştırmaları Dergisi

Ocak ve Haziran aylarında elektronik ortamda Türkçe ve İngilizce dillerinde Afro-Avrasya Coğrafyasına yönelik siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve hukuk disiplinlerindeki araştırma ve kitap analizlerini yayımlar

Deniz Araştırmaları ve Mavi Strateji Dergisi (DA&MS)

Türk ve Dünya Denizciliği konularında yayımlayacağı akademik çalışmalarla farkındalık oluşturmak ve çeşitli perspektifleri karşılaştırmaya katkı sağlamak amacıyla yılda 1 kez yayımlanır.

Kitaplar

Uluslararası İlişkiler - Stephen McGlinchey

Bu kitap, uluslararası ilişkiler alanında okuyacağınız ilk kaynak olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir başlangıç kılavuzu olarak, en önemli bilgileri en küçük alana yoğunlaştıracak ve bu bilgileri en erişilebilir şekilde sunacak biçimde kurgulanmıştır.

TUİÇ Uluslararası Öğrenci Kongresi Özet Kitabı 5-6 Mart 2022

TUİÇ Akademi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ortaklığıyla uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi disiplini ana dalları ve alt dallarını kapsayan Uluslararası Öğrenci Kongresi çevrim içi ortamda düzenlendi. Kongrede 18 ülke ve 36 farklı üniversiteden 52 bildiri sunumu gerçekleştirildiKongredeki sunumları izlemek isteyenler TUİÇ Akademi Youtube kanalı üzerinden bildiri sunumlarına ulaşabilirler.

TUİÇ Uluslararası Öğrenci Kongresi Tam Metin Kitabı 5-6 Mart 2022

Kongrede gerçekleştirilen sunumlardan 13 tanesinin tam metin olarak bulunduğu kongre kitabına linkten ulaşabilirsiniz.

International Congress on Afro-Eurasian Research VI - Book of Abstracts

VI International Congress on Afro-Eurasia Research was held on 14-15 October 2022 in Skopje, North Macedonia, with the support of Girne American University, National Kazakh Al-Farabi University, and Tirana University and hosted by International Balkan University.