Yerel Yönetimler Akademisi 4 Sertifika Programı

0
206

Sponsorlu

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu (HLO) tarafından düzenlenecek olan Yerel Yönetimler Akademisi’nin dördüncüsü bu yıl 30 Kasım tarihinde başlıyor.

 

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Derneği olarak ise Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde 5 hafta boyunca Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sürecek olan Yerel Yönetimler Akademisi Sertifika Programı’na sınırlı sayıda burslu kontenjanımız bulunmaktadır. Programa katılmak isteyen arkadaşların neden katılmak istediklerini anlatan motivasyon yazısı ile [email protected] adresine başvurmaları gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 22 Kasım Cuma günüdür.

Programın Amacı:

Siyasetin ve karar alma mekanizmalarının her kademesine nitelikli bireyler kazandırmayı kendine görev edinen Hükümet ve Liderlik Okulu, Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programı ile çalışma sahasına yerel yönetimler alanını da eklemiştir. Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programının düzenleniş amacı yerel yönetimlerde görevli kadroların ve yerel yönetimlerde görev almak isteyen öğrenci ve bireylerin verilen eğitimlerle donanım kazanmasını sağlamak; katılımcıların bireysel ve mesleki birikimlerini artırmaktır.

2013-2014 akademik yılı kapsamında, 30 Kasım – 28 Aralık 2013 tarihleri arasında, Cumartesi günleri, 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan Yerel Yönetimler Akademisi 4 sertifika programı aşağıda belirtilen konu başlıklarını kapsamaktadır:

·         Yerel Yönetim-Yerel Medya İlişkileri

·         Yerel Yönetimlerde Markalaşma

·         İş Dünyası ve Yerel Yönetim İlişkileri

·         Yerel Yönetimlerin Finansmanı

·         Yerel Yönetimlerde Görev ve Yetki Dağılımı

·         Yerel Yönetimler ve Sosyal Sorumluluk

·         Yerel Yönetimler ve Ulaşım

·         Belediyelerde Çevre Yönetimi

·         Yönetim Becerileri ve Kriz Yönetimi

·         Yerel Yönetimlerde Reform Tartışmaları

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here