Yerel Yönetimler Sempozyumu

21. yüzyıl, bilginin ve kentlerin çağıdır. En küçüğünden en büyüğüne, en gelişmişinden en yoksuluna kadar bütün ülkeler artık kentleriyle var olmaktadır. Bilim ve teknoloji kentlerde üretilmekte ve insanlığa yayılmaktadır.

Günümüzde ülkeler arasında olduğu kadar, kentler arasında da küreselleşme ile beraber büyük bir rekabet ve dışa açılma ortaya çıkmaktadır. Ülkeler, dış açılımlarını büyük ölçüde vizyon kentleri ile daha kolay sağlayabilmektedirler. Bu bağlamda yerel yönetimler, ülkelerin ve milletlerin gelişip güçlenmesine önemli katkılar sağlayan aktörler konumuna gelmiştir. Bu kentlerin yönetiminde asli aktör olan belediyeler ise günümüzde, küreselleşmenin en önemli unsurları halindedir.

Türkiye, son yıllarda Kamu Yönetimi alanında önemli bir dönüşüm başlatmıştır. Bu çerçevede hem gençlerin hem de yerel yöneticilerin, bu büyük dönüşüm sürecine adaptasyonu ve iyi bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.  Yapılacak sempozyum sayesinde; halka kaliteli, bilinçli ve gereken hizmeti gerektiği şekilde sunabilecek, sadece Türkiye değil, Dünyadaki gelişmeleri takip edip yerel yönetim gerçeklerine adapte edebilecek “Yerel Yönetim” profesyonellerinin yetişmesine katkı sunulacaktır. 

Bu amaçla yola çıkarak Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) olarak 21-22 Şubat 2013 tarihlerinde Ankara Yenimahalle Belediyesi ve ODTÜ işbirliği ile ‘’Güncel sorunlar ışığında Türkiye’de Yerel Yönetimler’’ konu başlığında Yerel Yönetimler Sempozyumu gerçekleştirilecektir.

Sempozyum dâhilinde yerel yönetimlerin üst kademelerinde görev almış bürokratların, mimarların, kent bilimcilerin, akademisyenlerin ve belediye başkanlarının konuk olacağı  farklı oturumlar gerçekleştirilecektir. Sempozyumun dili Türkçedir.  Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmesi planlanmaktadır. Sempozyum katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için sempozyuma %100 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir. Sempozyumun Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Katılmak isteyenlerin Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

{jcomments off} 

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...

Operasyon: Argo (2012)

Yapım Adı: Operasyon: Argo Yapım Yılı: 2012 Yönetmen: Ben Affleck Tür: Gerilim/Dram Ben...

Türkiye’deki Gençlerin Eğitim Seviyelerinin Artmasında Gönüllülüğün Rolü

Özet Sivil toplum kuruluşları ve bu kuruluşlara gönüllülük esasıyla katılımın...

Güneşin Bile Patentini Almak İsteyenlerin Aşkı: Kapitalizm

Yapım Adı: Capitalism: A Love Story (Kapitalizm: Bir Aşk...