TUİÇ Biga Söyleşileri: “ABD Seçim Sonuçları”

0
431

TUİÇ Biga Söyleşileri: “ ABD Seçim Sonuçları ve Gelecekte Nasıl Bir Dünya Olur?” 

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği – TUİÇ Biga Ekibi çalışmalarına son hızı ile devam ediyor. Ekibimiz, TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Temsilcileri bünyesinde bulunan Şeyda Öcal, Abdullah Aksoy, Esra Yılmaz, Samet Ersan, Günay Yalçın, Merziye Gök, Kübra Doğruyol, Sefa Saygın, Dilek Yapar, Makbule Yılmaz, Yusuf Akkuş, Hakan Yahya Okay, Aygül Aktaş, Melih Şah Sakallı, Semih Erol ve Mehmet Nizam isimli kişilerden oluşmaktadır.

TUİÇ Biga Söyleşilerinin amacı; ulusal ve uluslararası gündem, edebiyat, sanat üzerine söyleşilerin gerçekleşebileceği ve geleceğin emanetçisi olan biz gençlerin, büyüklerimizin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanabileceği okul ortamından uzak sıcak bir ortam oluşturmaktır.

TUİÇ Biga Ekibi olarak, “TUİÇ Biga Söyleşileri” adlı söyleşimizi bu hafta 11 Kasım Cuma günü 21.00-23.00 saatleri arası Biga Halim Bey Konağında değerli hocamız Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’ın katılımıyla “ABD Seçim Sonuçları ve Gelecekte Nasıl Bir Dünya Olur?”  başlığı altında gerçekleştirdik.

Söyleşimizde bu hafta, “ABD Seçim sonuçları Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi nasıl etkiler? Trump döneminde nasıl bir politika izlenir? Bu yeni dönemde büyük güçler arasındaki rekabet nasıl bir şekil alır? gibi sorulara 28 kişinin katılımıyla cevap arandı.

2 Aralık 2016 Cuma günü yine aynı saatte ve yerde ”Osmanlının Son Dönemi” başlıklı söyleşimizi gerçekleştireceğiz.

Katılımlarından dolayı bizlere zaman ayıran başta kıymetli hocalarımız Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’a,   değerli büyüğümüz Rafet Bayram Elkasoviç’e ve diğer öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

TUİÇ Biga Söyleşileri

TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Temsilcisi
Yunus KARAYAMA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.