‘‘Uluslararası İlişkilerci Olmak’’ Semineri Kırklareli’de Gerçekleştirildi.

0
199

Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde TUİÇ Kırklareli Temsilciliği ve Uluslararası İlişkiler Kulübü olarak ortaklaşa hazırladığımız Burak Yalım’ın katılımıyla “Türkiye’de Uluslararasi İlişkilerci Olmak” başlığı altında dönemimizin ilk konferansını başarıyla gerçekleştirdik.
Açılış konuşmasını TUİÇ Kırklareli Temsilcisi Nehir Sami’nin yaptığı, beraberinde Uluslararası İlişkiler Kulübü Başkanı Gözde Selen’in açıklamalarından sonra sözü alan Burak Yalım Uluslararası İlişkiler’e dair farklı konulara değindi.
Konferansta; uluslararası ilişkiler nedir, ilgi alanları nelerdir, neler yapılabilir konularına değinildi.
Yapılan canlandırmayla bireyde sorgulamanın ne kadar önemli olduğu ve üniversitenin ‘sorgulamak’ demek olduğu algısı verilmeye çalışıldı. Konferans sonunda Burak Yalım çevresinde merakla birşeyler öğrenmeye çalışan kitle TUİÇ’e ve Burak Yalım’a karşı oluşan ilginin somut haliydi.
Yaptığı konuşmasından sonra TUİÇ Kırklareli Temsilciliği olarak ciddi anlamda olumlu bir dönüşün olması sebebiyle üniversitemize gelen Burak Yalım’a da buradan çok teşekkür ediyor ve beraber olacak daha nice etkinliklerin temennisinde bulunuyoruz.

Nehir SAMİ
Kırklareli Üniversitesi TUİÇ Temsilcisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.