ABD, Beş Meksika Eyaleti İçin ‘Seyahat Etmeyin’ Uyarısını Verdi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Çarşamba günü Meksika’nın 5 eyaletini Suriye, Somali ve Afganistan gibi ülkelerle aynı kategoriye sokan yeni bir “Seyahat etmeyin” uyarısında bulundu. Bu beş eyalet, ABD sınırındaki Tamaulipas, Pasifik kıyısındaki Sinaloa, Colima, Michoacan ve Guerrero. Tüm bu eyaletler uyuşturucu kartel aktivitesinin sıcak noktalarından biri, insan ticareti rotalarına ve kapsamlı uyuşturucu ekim yetiştiriciliğine ev sahipliği yapıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına ücretli yollar kullanmaları, barlar, kulüpler ve kumarhaneleri ziyaret ederken dikkatli davranmaları, zenginlik işaretleri göstermemeleri ve bankaları veya ATM’leri ziyaret ederken dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Dışişleri Bakanlığı’na göre, ABD hükümet çalışanları Meksika’nın bazı bölgelerinde seyahat yasakları ile karşı karşıyalar, ancak Ensenada, Rosarito ve Tijuana’nın turistik bölgelerinde herhangi bir hükümet kısıtlaması bulunmuyor.

Ülkenin tamamı, ABD turistleri ya da yolcuların “dikkatli davranması” gerektiği anlamına gelen “2. seviye” derecelendirmesine sahipti. Ülkedeki toplam 31 eyaletten 11 ek eyalet “3. seviye” uyarıya sahip.

Hükümet Meksika Turizm Kurulu,” Meksika’nın en önemli uluslararası turizm merkezleri daha önce açık bir şekilde seyahat kısıtlamaları bulunmadığı için listelendi.” açıklamasında bulundu. Los Cabos Turizm Kurulu Başkanlığı Rodrigo Esponda, “Los Cabos’un güvenli bir yer olarak devam etmesini sağlamak için 2018’de çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sinem DAY
o-Staj 2018 LATAM Stajyeri

Kaynakça:

Sosyal Medyada Paylaş

Sabri Versan
Sabri Versan
EditörDokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Girişimci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...