ABD Kongresi’nde Türkiye Dostluk Grubu

Ermeni lobisinin ABD Kongresi’nde faaliyetlerini hızlandırdığı Nisan ayında, Kongre’deki Türk dostu milletvekilleri karşı atağa geçti.

ABD Kongresi’ndeki Türk Dostu bazı kongre üyeleri Türkiye’yi öven yeni bir karar tasarısı sundu. Türk Dostu Grubun, dört eş başkanı, Temsilciler Meclisi’ne Türkiye’ye yönelik övgülerin yer aldığı “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” konulu karar tasarısı sunmuştu.

Şimdi de Türk dostu olarak tanınan New York Milletvekili Edolphus Towns, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” konulu bir karar tasarısını Meclis’e sundu.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” vesilesiyle sunulan tasarıda, Türkiye’deki parlamenter sistemden övgüyle söz ediliyor.

Tasarıda, Atatürk’ün Türkiye’nin bağımsızlık ve egemenliğini gençlere emanet ettiği hatırlatılarak, dünyadaki ilk çocuk bayramını ilan etmesi nedeniyle Türkiye’ye teşekkür ediliyor.

Ermeni kuruluşu ANCA’nın geçen hafta Kongre’de 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına destek veren etkinliği düzenlemişti. 

(tuicakademi-CNN)Devamını oku…

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...