Birleşmiş Milletler Bahreyn’i Uyardı

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerindeki iktidar karşıtı gösterilerde, hem göstericilere hem de gazetecilere karşı şiddet kullanılmasının kaygı verici olduğunu belirterek, iktidarları cesur reformlar yapmaya ve baskıcı tutumdan vazgeçmeye çağırdı. Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da olağanüstü gelişmeler yaşandığına değinen Ban Ki Moon, ‘Barışçıl yollardan tepkilerini ortaya koyanlara karsı şiddet kullanımı endişe verici, bu bir an önce durmalı’ dedi.

Özellikle Bahreyn’den gelen haberlerin kaygı verici olduğunu belirten Ban Ki Moon, BM’nin barışçıl gösteri yapma, düşünceyi açıklama ve basın özgürlüğü haklarına büyük önem verdiğini belirterek, “Bahreyn’de göstericilere ve gazetecilere karşı kesinlikle şiddet kullanılmamalı, bu şiddet sona ermeli. Sorumlular adalete teslim edilmeli. Barışçıl gösteriler yapanlara karşı yetkililerin, insan haklarına saygı göstermeleri yönünde yükümlülüğü bulunuyor, tüm tarafları soğukkanlı olmaya ve şiddetten kaçınmaya davet ediyorum” dedi.

(tuicakademi, dha)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...