Bulgargaz EAD, Yılın İkinci Üç Aylık Döneminde Fiyatları Değiştirmeyecek

Bulgaristan’ın gaz tedarikçisi Bulgargaz EAD, 2013’ün ikinci 3 aylık döneminde gaz fiyatlarını arttırmayı düşünmediğini açıkladığı belirtildi. Tıpkı Türkiye’deki BOTAŞ, Macaristan’daki MOL, Romanya’daki Transgas gibi bir kamusal kurum olan Bulgargaz, ülkenin ihtiyaçları gereği olarak doğalgaz fiyatını 1000 metreküp için KDV ve harçlar hariç 656,47 leva olarak bırakacağını dile getirdiği ifade edildi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, leva-dolar arasındaki kur farkının olumlu gelişmeler gösterdiğini, uluslararası enerji piyasalarında doğalgazın alternatifi olan yakıtların fiyatlarında düşüş yaşandığını ve fiyatların istikrarlı olması yönünde yönetmeliklere uyularak fazlasıyla çaba sarf edildiğini belirttiği söylendi. Doğalgaz fiyatlarının, daha önceki çeyrek dönemle kıyaslandığında 1 Ocak 2013 itibariyle % 9.83 düşürüldüğü de yapılan açıklamada aktarıldığı eklendi. 1 Nisan itibariyle geçerli olacak yeni doğalgaz fiyatlarının ise ‘the State Commission for Energy and Water Regulation (DKEVR)’ kurulunun mart sonunda yapacağı kurul toplantısıyla belirleneceği ifade edildi.

Bulgargaz

2010 yılından beri doğalgaz taşıma kapasitesini ve kalitesini yükselten Bulgargaz, kurumsal olarak da gerek çalışanlarına sunduğu olanaklarını geliştirerek, gerek uyguladığı politikalarla çalışma alanında sürekli gelişen ve değişen konumda bulunarak daima en yüksek kaliteyi hedefleyen bir kamu kuruluşu olmuştur. ‘Energy is life ( enerji hayattır)’ sloganıyla çalışan Bulgargaz, bir Balkan ülkesi olarak Bulgaristan için yaşamı aksatmayacak biçimde halkına doğaya dost, temiz gaz imkânı sunmaktadır.

(TUİÇ Akademi, Balkans.com, bulgargaz.bg, Zaman)

Ecem ÖZAYAN

TUİÇ Stajyeri

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...

Orta Doğu’nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir

Makale İncelemesi: "Orta Doğu'nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir:...