China Academy

0
270

Yükselen ekonomisi, uluslararası politikada artan gücü, gelişmekte olan ekonomilere bir model olarak “Çin Rüyası” önermesi ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti giderek uluslararası ilişkiler çalışmalarının merkezi haline geliyor. Bu doğrultuda, gelecek bir kaç yıl içerisinde Türkiye’de yapılan uluslararası ilişkiler çalışmalarında Çin’in etkisinin hissedilmesi kaçınılmazdır.

 

Bugüne kadar Türkiye’de Asya özelinde Çin başlığı altında yapılan çalışmaların strateji ve dış politikadan öte enerji, ekonomi gibi konularla sıkıştırılmış olması aşikârdır. Yükselen Çin’i anlamak, hangi alanda çalışma yapıyorsa yapsın herkes için önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Sponsorlu

Türkiye’de görülmeyeni görmek, Çin üzerine yapılan çalışmalara farklı bir boyut getirme adına TUİÇ ve ÇİTAM ortaklığında, Türkiye ve Çin arasında köprü olacak China Academy kurulmuştur.

 

CHINA ACADEMY STAJ BAŞVURUSU

China Academy’de yürüteceğimiz başlıca çalışma konuları:

  • Çin Dış Politikası,
  • Çin Güvenlik Politikası,
  • Çin Yerel Siyaseti,
  • Çin Modern Tarihi,
  • Modern Çin’de Politik Gelişmeler,
  • Çin Siyasi ve Toplumsal Kültürü,
  • Bölgesel Çalışmalar,

Bu doğrultuda ekip çalışmasına uygun, araştırmayı ve okumayı seven, Çin’i yakından tanımak isteyen, bölge uzmanlığının sadece tarih ve uluslararası ilişkilerle sınırlı görmeyip; dil, kültür, din, sanat, müzik, gelenek öğelerini de önemseyen, harita çalışmaktan zevk alan, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin başvurularını bekliyoruz.

Başvuru takvimi: *Başvurular, [email protected] e-mail adresine niyet mektubu ve özgeçmiş ile yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 30.06.2014

Ön elemeyi geçenlerin ilanı: 01.07.2014

Mülakat Tarihleri: 02-03-04 Temmuz 2014

Staj süresi: 07 Temmuz- 31 Ağustos 2014

*Mülakata katılmayanların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here