Dünya Bankasından Tacikistan’daki Projelere Destek

 Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cyril Muller, temaslarda bulunmak üzere geldiği Tacikistan’da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman tarafından kabul edildi.

 Görüşmede, 23 yıldır devam eden iş birliğine vurgu yapılırken Dünya Bankası ve ona bağlı kurumlar ile Tacikistan arasında verimli sürecin de temellerinin atıldığı hatırlatıldı. Görüşmede özellikle enerji, altyapı, tarım ve sosyal alanlarda sektörel çalışmaların devlet destekli sürdüğünün altı çizildi.

 Rahman ve Muller, taraflar arasındaki iş birliğinden memnun olduklarını dile getirirken, halen Dünya Bankasının desteğiyle ülkede toplam tutarı 350 milyon dolara ulaşan çeşitli projelerin devam ettiğinin de altı çizildi.

 Dünya Bankası bugüne kadar Tacikistan’a 1 milyar dolardan fazla imtiyazlı kredi, hibe ve teknik yardım sağlamış bulunuyor.

Sedat Günalay – AVRAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

  • http://www.haberler.com/dunya-bankasindan-tacikistan-daki-projelere-destek-9174149-haberi/

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.

Çeviri: Neoliberalizmden Sonra

Bu yazı, Rana Faroohar'ın ‘Foreign Affairs’ için kaleme almış olduğu “After Neoliberalism: All Economics Is Local” başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir.

The Wind That Shakes the Barley (2006)

Avrupa çalışmaları stajyerimiz Ferhat Ege Aksaylı, The Wind That Shakes the Barley filmini sizler için analiz etti.

Paris Attacks and the Role of the European Union

Abstract This article analyzes the attacks of the Islamic State...