Kaddafi’ye Tecavüz Soruşturması

Muammer Kaddafi’nin kendisine bağlı güçlere, bir silah olarak, tecavüz eteme emri verdiği yolundaki iddialar Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı tarafından soruşturuluyor.

Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Luis Moreno-Ocampo, Libya lideri Muammer Kaddafi’ye bağlı güçlerin ülkede bazı kadınlara tecavüz ettiklerine yönelik haberleri soruşturduğunu söyledi. Moreno-Ocampo, Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmada, cinsel saldırıların en üst kademeden mi geldiği yoksa askerlerin insiyatifiyle mi gerçekleştirildiğini ortaya çıkarmak istediğini belirtti.

Başsavcı konuşmasında ayrıca Muammer Kaddafi’nin tecavüzün bir silah olarak kullanılmasını teşvik ettiğinden giderek daha fazla emin olduğunu vurguladı. Uluslararası Ceza Mahkemesi, Libya’da hükümet güçlerine Viagra gibi cinsel performansı artırıcı ilaçlar verildiğine yönelik haberleri de araştırıyor.

Bu yönde bazı kanıtlar olduğu bildirilirken, Libya hükümetinden şu ana kadar Luis Moreno-Ocampo’nun sözleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

(tuicakademi-CNN-ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Pekin’de Filistin Uzlaşı Anlaşması

Filistin Uzlaşı Anlaşması Şaşırtıcı bir diplomatik gelişme, rakip Filistinli...

Biden’ın Çekilmesi Amerikan Dış Politikası İçin Ne Anlama Geliyor?

Haftalar süren yoğun spekülasyonların ardından dün, 21 Temmuz'da, ABD...

Joe Biden Adaylıktan Çekildi: Demokratların Adayı Kim Olacak?

Biden Adaylıktan Çekildi Başkan Joe Biden'ın 21 Temmuz 2024'te X...

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...