Libya’da Sıra Hücumbotlarda!

Kaddafi’ye bağlı güçler uzun süre isyancılar tarafından püskürtüldükten sonra dün ilk kez bir kentin denetimini ele geçirmişlerdi. Başkent Trablus’un yakınlarındaki Zaviye kentine giren Kaddafi güçleri, isyancılara karşı düzenlediği saldırılara bugün de devam ettiği bildirildi.

Muhalif mevziler, Kaddafi’nin Akdeniz’deki hücumbotları tarafından hedef alınmış durumda. Muhaliflere katılan Albay Beşir Abdülkadir, donanma gemilerinin kullanılıp kullanılmadığını bilmediklerini ancak denizden bombardıman düzenlendiğini söyledi.

Ağır silahların kullanıldığı karşı saldırı yüzünden, muhalifler doğu kıyısında ilerleyişlerini durdurmak zorunda kaldı. Bir yönetim karşıtı, stratejik Bin Cevad kentine kadar geldiklerini, ancak hücum botlarının saldırısı yüzünden geri çekilmek zorunda kaldıklarını da anlattı.

Öte yandan petrol kenti Ras Lanuf’un doğusundaki direnişçi mevzilerin de bombalandığı açıklandı. AFP muhabiri, Libya hava kuvvetlerine ait bir bombardıman uçağının alçak uçuş yaptığını, ardından bölge üzerinde yoğun bir duman görüldüğünü aktardı.

Direnişçilerden İzzeddin Şeyhi ise bombalardan birinin sivillere ait bir eve isabet ettiğini, bombardımanın denizden yapılmış gibi göründüğünü söyledi. Ras Lanuf üzerinde bir savaş uçağının görüldüğünü de sözlerine ekledi.

(tuicakademi — ntvmsnbc) // Fatih ÇAM

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...