Lübnan’da Türkçe Sevdası

Lübnan’ın Saida kentinde Türkçe öğrenmek isteyenlere Milli Eğitim Bakanı tarafından gönderilen bir Türk öğretmen tarafından Türkçe dersleri veriliyor.

Saida’da bir okulda okul öğrencilerine ve okul dişi yetişkinlere Türkçe dersi veren Nejdet Kahraman adlı öğretmen, okul öğrencilerinden 100’e yakın öğrencisinin olduğunu belirtiyor. Türkçe dersi alan yetişkinlerin sayısının ise 100’ü geçtiğini belirtiyor.

Hem öğrencilerin hem de yetişkinlerin Türkçe için çok istekli olduklarını söyleyen Kahraman, yetişkinler arasında da doktorlar, avukatlar, mühendisler ve akademisyenler bulunduğunu kaydediyor.

Saida Lübnan-Türk Dostluk Derneği Başkanı Muhammed Ali Gevheri de Saida’nın mahalli internet gazetesine bedava Türkçe dersi veriliyor diye reklam verdiklerini belirtiyor. Bir hafta içinde başvuruların sayısının 100’ü geçtiği bilgisini veren Gevheri, halktan Türkçe öğrenmeye çok yoğun talep olduğunu aktarıyor. Gewheri, haziran ayında açılacak yeni Türkçe kursu için şimdiden başvuru yapanlar olduğunu belirtiyor.

(tuicakademi, cha)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...