Microsoft Afrika’da İlk Yazılım Test Merkezi’ni Başlattı

Teknoloji devi Microsoft, Kenya’da ki ilk Yazılım Test Merkezi’ni başlattı ve Doğu Afrika ülkesinin gelişmekte olan teknolojiler için bölgesel bir merkez statüsünü geliştiren bir gelişme olmuştur.

Nairobi’de bulunan merkez, Çin, Polonya ve Hindistan’dan sonra Microsoft için bu tür dış kaynaklı merkezlerin yalnızca dördüncüsü. Ülkedeki teknoloji becerilerini geliştirirken, Kenya gençliğine 1000 iş sağlayacak.

 

Microsoft’un Yazılım Mühendisliği Direktörü Bambo Sofola’nın lansman etkinliğinde bulunup, şu sözleri söyledi: ‘‘Kenya’nın Afrika’nın geleceğin en ileri teknoloji merkezi olduğu söyleniyor ve bu bölgede hızla büyüyor.

Lansmani kuran Kenya Başkan Yardımcısı William Ruto, merkezin iş yaratma ve inovasyon faydalarını memnuniyetle karşıladı.

Ruto, ”Afrika’da bir ilk olan Microsoft Test Mühendislik Merkezi, gençlere istihdam yaratacak ve Kenya’yı kalite güvencesi ve inovasyonu için tercih edilen bir yer haline getirecek ” dedi.

Bu merkezin lansmanı ile Kenya’daki yazılım mühendisleri, en son Windows işletim sistemi kurulumlarına erken erişim kazanacak. Küresel pazara sunulmadan önce çeşitli uygulamalar için karmaşık testler gerçekleştireceklerdir.

Bu mühendisler, Kenya’daki yeteneklerin büyümesine yardımcı olmak için teknolojiyi nasıl yürüttüğünüz, nasıl test edeceğiniz ve yazacağınız konusunda dünya genelinde bir düzlemde olmaya devam edecekler.

Microsoft, Facebook ve Google da dahil olmak üzere teknoloji şirketleri, geniş çapta kullanılmayan pazarın potansiyeline katkıda bulunmayı umuyorlar.

 

Ezgi ŞENYURT

o-Staj 2018 AFRAM Stajyeri

 

Kaynak:

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Türkiye ve Yunanistan Avrupa Hava Kalkanı Girişimi’ne Katıldı

Avrupa'nın güvenlik mimarisinde önemli bir gelişme olarak kaydedilen, Türkiye...

Süper Çeşitlilik Çağında Göçmenler ve Kimlik Değişimleri

Görkem Anlaş, Göç Çalışmaları o-Staj Programı Giriş “Süper çeşitlilik” değişen göç...

Ortadoğu’da Petrol ve Siyaset: ‘Hidrokarbon Vatandaşları’

Kitap Adı: Hydrocarbon Citizens: How Oil Transformed People and...

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...