Mısır Yönetimi Ülkenin İmajını Düzeltmek İçin A.B.D. Şirketleriyle Anlaştı

0
373

 Mısır istihbaratının ülkenin imajını iyileştirmek ve geliştirmek amacıyla iki Amerikan lobi şirketi ile 1,8 milyon dolarlık anlaşmaya imza attığı bildirildi.

 ABD Adalet Bakanlığının internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada neticesinde , Mısır istihbaratının, ABD’den “Cassidy and Associates” ve “Weber Shandwick” adlı iki halkla ilişkiler şirketi ile yıllık yaklaşık 1,8 milyon dolar karşılığında anlaştığına yönelik ifadelere yer verildi.

 Anlaşmanın içeriğinde ise iki şirketin, ABD’yi Mısır ile stratejik ortaklığa teşvik etmek, ülkenin ekonomik gelişimine ışık tutmak, Mısır’ın bölgesel risk yönetimindeki rolü ile ilgili ABD sivil toplum kuruluşlarında teşvik ve tanıtım faaliyetleri yürütmek gibi amaçlarının olduğu maddelere yer verildi.

 Mısır Hükümet Sözcüsü Eşref Sultan ise söz konusu anlaşmanın Mısır’ın istihbaratı ile ilgili olduğunu ifade ederek daha fazla bilgi vermekten kaçınıldığını ifade etti.

Sponsorlu

 Eski Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed el-Urabi ise yerel basına yaptığı açıklamada Mısır’ın bu tür şirketlerle çalışmasının son derece önemli bir adım olduğunu belirtti.

Selen Ebru Tandırcı – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here