Mısır Yönetimi Ülkenin İmajını Düzeltmek İçin A.B.D. Şirketleriyle Anlaştı

 Mısır istihbaratının ülkenin imajını iyileştirmek ve geliştirmek amacıyla iki Amerikan lobi şirketi ile 1,8 milyon dolarlık anlaşmaya imza attığı bildirildi.

 ABD Adalet Bakanlığının internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada neticesinde , Mısır istihbaratının, ABD’den “Cassidy and Associates” ve “Weber Shandwick” adlı iki halkla ilişkiler şirketi ile yıllık yaklaşık 1,8 milyon dolar karşılığında anlaştığına yönelik ifadelere yer verildi.

 Anlaşmanın içeriğinde ise iki şirketin, ABD’yi Mısır ile stratejik ortaklığa teşvik etmek, ülkenin ekonomik gelişimine ışık tutmak, Mısır’ın bölgesel risk yönetimindeki rolü ile ilgili ABD sivil toplum kuruluşlarında teşvik ve tanıtım faaliyetleri yürütmek gibi amaçlarının olduğu maddelere yer verildi.

 Mısır Hükümet Sözcüsü Eşref Sultan ise söz konusu anlaşmanın Mısır’ın istihbaratı ile ilgili olduğunu ifade ederek daha fazla bilgi vermekten kaçınıldığını ifade etti.

 Eski Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed el-Urabi ise yerel basına yaptığı açıklamada Mısır’ın bu tür şirketlerle çalışmasının son derece önemli bir adım olduğunu belirtti.

Selen Ebru Tandırcı – ORTAM Stajyer

Editör – Ayşe Enise Muş

Kaynak:

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...

Online Staj Başvuruları Açıldı

TUİÇ Akademi Online Staj (O-Staj) programı 2016 yılından itibaren...