ORSAM’da Staj Başvuru Süresi Devam Ediyor

Staj İçeriği

ORSAM yetenekli ve ilgili lisans ve lisansüstü öğrencilere araştırma becerilerini geliştirmeleri için bir staj programı düzenlemektedir. Staj programı, ORSAM’daki çalışma düzeni, stajyerlerin ilgi alanları ve araştırma faaliyetlerine ayırabilecekleri süre dikkate alınarak yürütülmektedir. Staj süresince katılımcılar, ORSAM tarafından belirlenen araştırma alanlarında muhtelif çalışmalar yapmaktadırlar.

Başvuru Şartları

Staj taleplerinde, Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, sosyoloji, iktisat, hukuk, tarih, felsefe, Modern diller (İngilizce, Arapça, Farsça, vb) ve mütercim-tercümanlık bölümlerinin lisans (2./3./4. sınıf) ve yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere öncelik tanınmaktadır. Bölgesel dillerde (Arapça, Farçsa, Kürtçe, İbranice vs.) haber-yorum izleme kapasitesi tercih nedenidir. Staj çalışmaları, ORSAM’ın Ankara’daki merkezinde yapılmaktadır. Başvuru sahiplerinden ya da staja kabul edilenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bununla birlikte ORSAM herhangi bir barınma imkânı sunmamaktadır. Stajlarını başarıyla tamamlayanlara “ORSAM Staj Sertifikası” verilmektedir.

Staj Başvuruları

Yılın her döneminde staj başvurusu kabul edilmektedir. Başvurular ve ilgili belgeler Başkan Asistanı Seval Kök’e [email protected] adresinden iletilmelidir. Yanıtlar, başvuru sahiplerine doğrudan ve yalnızca e-posta yoluyla iletilmektedir. Diğer ayrıntılar için (312) 430 26 09’dan Seval Kök ile iletişim kurulabilir.

 

Kaynak: ORSAM

Sosyal Medyada Paylaş

48,062BeğenenlerBeğen
6,232TakipçilerTakip Et
8,639TakipçilerTakip Et
2,586AboneAbone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Stepford Wives (2004)

Yönetmen: Frank Oz Oyuncular: Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler Tarih:...

Uluslararası İlişkiler – Stephen McGlinchey

Bu çeviri kitap, TUİÇ Akademi içinde yer alan araştırma...

Kentsel Dirençte Sivil Toplum Kuruluşları: TEMA’nın Rolü

Özet Kentsel yaşamın hakim olduğu bir dünyada yaşamakta olan insanlar,...

Finlandiya ve İsveç’in NATO Üyeliği: Türkiye Oyunbozan mı?

Uzun yıllar sonunda tarafsızlığını bırakıp NATO’ya üye olmaya karar...