ORSAM’da Staj Başvuru Süresi Devam Ediyor

Staj İçeriği

ORSAM yetenekli ve ilgili lisans ve lisansüstü öğrencilere araştırma becerilerini geliştirmeleri için bir staj programı düzenlemektedir. Staj programı, ORSAM’daki çalışma düzeni, stajyerlerin ilgi alanları ve araştırma faaliyetlerine ayırabilecekleri süre dikkate alınarak yürütülmektedir. Staj süresince katılımcılar, ORSAM tarafından belirlenen araştırma alanlarında muhtelif çalışmalar yapmaktadırlar.

Başvuru Şartları

Staj taleplerinde, Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, sosyoloji, iktisat, hukuk, tarih, felsefe, Modern diller (İngilizce, Arapça, Farsça, vb) ve mütercim-tercümanlık bölümlerinin lisans (2./3./4. sınıf) ve yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere öncelik tanınmaktadır. Bölgesel dillerde (Arapça, Farçsa, Kürtçe, İbranice vs.) haber-yorum izleme kapasitesi tercih nedenidir. Staj çalışmaları, ORSAM’ın Ankara’daki merkezinde yapılmaktadır. Başvuru sahiplerinden ya da staja kabul edilenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bununla birlikte ORSAM herhangi bir barınma imkânı sunmamaktadır. Stajlarını başarıyla tamamlayanlara “ORSAM Staj Sertifikası” verilmektedir.

Staj Başvuruları

Yılın her döneminde staj başvurusu kabul edilmektedir. Başvurular ve ilgili belgeler Başkan Asistanı Seval Kök’e [email protected] adresinden iletilmelidir. Yanıtlar, başvuru sahiplerine doğrudan ve yalnızca e-posta yoluyla iletilmektedir. Diğer ayrıntılar için (312) 430 26 09’dan Seval Kök ile iletişim kurulabilir.

 

Kaynak: ORSAM

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...

Gavrilo Princip’in Saraybosna Suikastı Motifleri

YAZININ İNGİLİZCESİ BALKAN INSIGHT TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR.  A Violent Desire for...