Silahlarımız Olsaydı Evlatlarımızı Korurduk

Mısır’da darbe karşı gösteriler sonucunda Rabiatul Adeviyye Meydanında öldürülen Esma’nın babası, İhvan liderlerinden Muhammed el-Baltaci, Rabiatul Adeviyye meydanındaki gösteriler sırasında silah barındırdıkları iddialarına yanıt verdi.

 

Yaptığı açıklamada eğer silahları olsaydı evlatlarını koruyacaklarını belirten Baltaci, darbe yönetiminin yaptığı suçlamaların delillere dayanmadığını söyledi.

Özel bir televizyon kanalına açıklama yapan Baltaci, darbe hükümetinin darbe karşıtlarınca yapılan eylemleri terör eylemi olarak nitelendirip, katliamlarını haklı çıkartmaya çalıştıklarını belirtti. Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Baltaci, İhvan liderlerinin tutuklanıp öldürülmesinin ört bas edilmesi için, 25 askerin öldürülmesi olayının hükümet tarafından planlandığını iddia etti.

İhvan’ın terör örgütü olmadığını belirtip, geçici hükümetin başbakanı Hazim el-Biblavi’nin İhvan ile ortak hükümet kurmayı teklif ettiğini iddia eden Baltaci, darbe yönetimi İhvan’ın terörist faaliyetlerde bulunduğuna dair bir delil dahi getiremedi şeklinde konuştu.

( TUİÇ Akademi, AA, Dünya Bülteni)

Yağmur ILGAR

TUİÇ Stajyeri

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Pekin’de Filistin Uzlaşı Anlaşması

Filistin Uzlaşı Anlaşması Şaşırtıcı bir diplomatik gelişme, rakip Filistinli...

Biden’ın Çekilmesi Amerikan Dış Politikası İçin Ne Anlama Geliyor?

Haftalar süren yoğun spekülasyonların ardından dün, 21 Temmuz'da, ABD...

Joe Biden Adaylıktan Çekildi: Demokratların Adayı Kim Olacak?

Biden Adaylıktan Çekildi Başkan Joe Biden'ın 21 Temmuz 2024'te X...

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...