Suriye Tanklar Şuanda Hama’da

Suriye yönetimini, Devlet Başkanı Beşşar Esad karşıtı büyük gösterilere sahne olan Hama kentine ordu birliklerini sevk etti.

Suriye askerleri, Cuma günü Esad aleyhtarı en büyük gösteriye sahne olan Hama’ya tanklar eşliğinde girmiş bulunuyor. Kente giren ordu birliklerinin kent merkezinin kilit önemdeki giriş ve çıkışlarında pozisyon aldıkları bildiriliyor. Kentten gelen haberlerde silah seslerinin duyulduğu ve kitlesel gözaltıların yaşandığı da bildirilenler arasında.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü başkanı Rami Abdül-Rahman, ordu birliklerinin Cumartesi akşamından itibaren Hama’ya girmeye başladıklarını ve gece yarısında silah seslerinin duyulduğunu ifade etti.

Geçen hafta Cuma günü Suriye’nin birçok kent ve kasabası, Esad’ın görevi bırakması talebiyle ‘Ayrılış Cuması’ olarak adlandırılan gösterilere sahne olmuş, gösterilerin en büyüğü Cuma günü Hama’da düzenlenmişti. Gösteriden bir gün sonra Esad, Hama valisi Ahmed Halid Abdülaziz’i görevden alan kararı imzalamıştı. (Muhalif eylemcilerin verdiği bilgiler arasında, Suriye’de Mart orasında başlayan gösterilerde şimdiye kadar bin 350 sivil ile 350 güvenlik personelinin öldüğü belirtiliyor.)

 

(tuicakademi — ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

TUİÇ AKADEMİ GÖNÜLLÜ EDİTÖR ÇAĞRISI

  TUİÇ Akademi ekibi olarak gönüllülük esaslı devam ettirmekte olduğumuz...

Diplomasi Akademisi Raporu

4 - 26 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 4 haftalık...

La Belle Verte (1996)

Yapım Adı: La Belle Verte Yapım: 1996 / Fransa Yönetmen: Coline...

Partilerin Siyasal Söylemi Olarak Seçim Şarkıları

Özet Demokrasilerde bilindiği üzere toplumu temsil etmeye talip kişi ve...