TUİÇ Avrasya Araştırmaları Merkezi (AVRAM) Başvuruları Başladı!

0
391

Avrasya bölgesi üzerinde çalışmalar yürütmek isteyen uzman adaylarına TUİÇ Avrasya Araştırmaları Merkezi kapılarını açıyor.

Avrasya Araştırmaları Merkezi’mizle (AVRAM) yürüteceğimiz faaliyetler bölge dillerini, tarihi, coğrafyayı, toplumsal dönüşümleri, etnik ve dini yapılanmaları, siyasi ve baskı gruplarını kapsamakta olup sosyoloji, psikoloji, ekonomi vs perspektifleriyle de disiplinler arası bir çalışmayı hedeflemektedir.

Sponsorlu

Gerek akademik gerekse organizasyonel beceri kapasitesinin artırımına yönelik olarak yapılacak bu çalışmalar için AVRAM’da uygulayacağımız öğrenme modeli ağırlıklı olarak “ birbirinden öğrenme – görsel öğrenme-uygulamalı öğrenme” şeklinde olacaktır.

Bu noktada ekip çalışmasına uygun, araştırmayı ve okumayı seven, yabancı dil fobisi olmayan, bölge uzmanlığının sadece tarih ve uluslararası ilişkilerle sınırlı görmeyip dil, kültür, din, sanat, müzik, gelenek öğelerini de önemseyen, harita çalışmaktan zevk alan, seyahati seven, çevresinde Avrasya denilince akla ilk gelen isim olacak kadar bölgeyle hemhal olmak isteyen ve beraber eğlenebileceğimiz uzman adaylarımızın başvurularını bekliyoruz.

NOT: Beklentimiz yahut kabul kriterimiz Avrasya hakkında çok bilgi sahibi olmanız değil. Günümüzde çok çabuk ulaşılan, Google’a yazılarak saniyeler içinde edinilen bilginin kriter olabileceğini düşünmüyoruz. İstediğimiz şey, bilene değil bu bilgiyi işleyebilecek insan kaynağına ulaşmak. Zamanla bileceğiz de, ama kabul şartımız bu olmayacak.

Son Başvuru Tarihi: 18 Aralık 2013

Başvuru formu için tıklayınız.

İletişim: Hamza Uçar – [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here