TUİÇ Balkan Ekonomi Zirvesi Yaklaşıyor

 

 

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları –TUİÇ- Derneği’nin organize ettiği Balkan ülkeleri başta olmak üzere 10 farklı ülkeden konuşmacının katılacağı “Balkan Ekonomi Zirvesi” 10-11 Nisan tarihlerinde, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

 

Zirve’de Türkiye’nin Balkan ülkeleri ile gelişen ekonomik ilişkileri başta olmak üzere Balkan ülkeleri arasındaki işbirliği fırsatları ekonomi ve güvenlik başlıkları altında ele alınacak. Soğuk Savaş’ın bitişiyle birlikte Sosyalist Yugoslavya’nın dağılması akabinde bağımsızlığını ilan eden ülkelerin Avrupa Birliği ve NATO ile olan ilişkileri, bu bağlamda Türkiye’nin rolü ve önemi etkinliğin öne çıkan konuları arasında.

 

Uluslararası Bosna Bankası CEO’su Amer Bukviç, London School of Economics’ten Balkan Uzmanı Will Bartlett, Sırbistan’ın önde gelen think-tank kuruluşu Avrupa-Atlantik Çalışmaları Merkezi Direktörü Jelena Milic, Yunanistan’dan Ekonomist Jens Bastian, T.C. Dışişleri Stratejik Araştırmalar Merkezi’nden Doç. Dr. Birgül Demirtaş, Fransa’da faaliyet gösteren Red Analysis Merkezi Direktörü Helene Lavoix olmak üzere alanında uzman 15 ismin konuşmacı olarak katılacağı etkinlik 10 Nisan Cuma sabahı başlayıp 11 Nisan Cumartesi günü öğlene kadar devam edecek.

Organizasyon dili İngilizce olmakla birlikte program süresince İngilizce-Türkçe simultane çeviri hizmeti sağlanacaktır. Etkinliğe katılım için www.balkansummit.com adresindeki register kısmından kayıt formunu doldurmanız gerekiyor. Organizasyona katılım için ücret talep edilmediği gibi etkinlik öğrenci, uzman, işadamı dâhil olmak üzere herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek. Sosyal medya üzerinden #TUICBalkanSummit hashtagı üzerinden takip edilebilecek olan Balkan Ekonomi Zirvesi, 2008 yılında öğrenci platformu olarak yola çıkan ve 2011 yılında dernekleşen TUİÇ tarafından gerçekleştiriliyor.   

Sosyal Medyada Paylaş

[td_block_social_counter open_in_new_window="y" social_rel="nofollow" facebook="tuicakademi" twitter="tuicakademi" youtube="c/TUİÇAkademi" manual_count_youtube="2586" instagram="tuicakademi"]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Çeviri: Neoliberalizm Ukrayna’dan Önce Çökmüştü

Bu yazı, Gary Gerstle'ın Unherd için kaleme aldığı Neoliberalism Died Before Ukraine başlıklı görüş yazısından çevrilmiştir. Yazının aslına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Habitat Derneği Üzerine Bir Değerlendirme

Bu çalışma, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma amaçlarını Habitat Derneği’nin çalışmaları perspektifinde incelemeyi kapsamaktadır. Bu bağlamda, 2016 yılında BM tarafından kabul edilen 17 amaç doğrultusunda Habitat Derneği’nin yürüttüğü projelerin sürdürülebilir kalkınmayla ilişkisi incelenmiştir.

Causes of the Eurozone Crisis and Heterodox Solutions

Avrupa Çalışmaları stajyeri Ferhat Ege Aksaylı, sizler için sürdürülemez büyüme modellerine dayanan Eurozone krizinin nedenlerini inceledi.

TUİÇ Akademi 2023 O-Staj Burs Başvuruları Başladı!

2023 yılı O-Staj programlarımız için burs başvuruları başladı! Seçilen 15 kişi 2023 yılı içerisinde bir programa burslu olarak katılabilecek.