TUİÇ Biga Söyleşileri: “Avrupa’da İslamofobi”

TUİÇ Biga Söyleşileri: “Avrupa’da İslamofobi – ABD Başkanlık Seçimleri ve Ortadoğu’nun Geleceği”

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği – TUİÇ Biga Ekibi çalışmalarına son hızı ile devam ediyor. Ekibimiz, TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Temsilcileri bünyesinde bulunan Şeyda Öcal, Abdullah Aksoy, Esra Yılmaz, Samet Ersan, Günay Yalçın, Yunus Karayama, Kübra Doğruyol, Sefa Saygın, Dilek Yapar, Makbule Yılmaz, Yusuf Akkuş, Hakan Yahya Okay, Aygül Aktaş, Melih Şah Sakallı, Semih Erol ve Mehmet Nizam isimli kişilerden oluşmaktadır. 

TUİÇ Biga Söyleşilerinin amacı; ulusal ve uluslararası gündem, edebiyat, sanat üzerine söyleşilerin gerçekleşebileceği ve geleceğin emanetçisi olan biz gençlerin, büyüklerimizin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanabileceği okul ortamından uzak sıcak bir ortam oluşturmaktır.

TUİÇ Biga Ekibi olarak, “TUİÇ Biga Söyleşileri” adlı söyleşimizi bu hafta 04 Kasım Cuma günü 21.00-23.00 saatleri arası Biga Halim Bey Konağında değerli hocamız Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’ın katılımıyla “Avrupa’da İslamofobi – ABD Başkanlık Seçimleri ve Ortadoğu’nun Geleceği” başlığı altında gerçekleştirdik.

Söyleşimizde bu hafta, “ABD başkanlık seçimleri nasıl sonuçlanır? Seçim sonuçları Ortadoğu’yu nasıl etkiler?  Başkan adaylarının vaatleri nelerdir? Avrupa’da artan İslamofobi’nin sebepleri nelerdir ve bu durum Türkiye’yi nasıl etkiler?” gibi sorulara cevap arandı. 

11 Kasım Cuma günü yine aynı mekanda ve saatte ”Büyük Güçler arasındaki rekabet, ABD Seçim Sonuçları ve Gelecekte Nasıl Bir Dünya Olur” başlığı altında bu sorulara cevap arayacağız.

Katılımlarından dolayı bizlere zaman ayıran başta kıymetli hocalarımız Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’a, Muhammed Fatih Özkan’a,  Ceyhun Çiçek’e, değerli büyüğümüz Rafet Bayram Elkasoviç’e, Habip Yüksel’e ve  diğer öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Temsilcisi
Merziye GÖK

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Güvenilirlik Tuzağı: İtibar, Uğrunda Savaşmaya Değer mi?

Zayıflık konusundaki itibar saldırganlığa davetiye çıkarır mı? Pek çok...

2024 Kuzey Makedonya Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kuzey Makedonya’nın sosyo-politik ve...

2024 Kosova Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Kosova Eğilimleri Anketi  2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Kosova’nın...

2024 Bosna Hersek Eğilimleri: Batı Balkanlar Anketi

2024 Bosna Hersek Anketi 2024 Batı Balkanlar Bölgesel Anketi, Bosna-Hersek’in...