TUİÇ Biga Söyleşileri: “Müzik Kültürü ve Dinletisi-1”

TUİÇ Biga Söyleşileri: “Müzik Kültürü ve Dinletisi-1”

Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) Biga Ekibi çalışmalarına ilk heyecanı ile devam ediyor.

Ekibimiz, TUİÇ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Temsilcileri ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu (UİT) bünyesinde bulunan, Şeyda Öcal, Abdullah Aksoy, Esra Yılmaz, Samet Ersan, Tugay Türkoğlu, Sefa Saygın, Aygül Aktaş, Semih Erol, Kübra Doğruyol, Yusuf Akkuş ve Makbule Yılmaz isimli kişilerden oluşmaktadır.

TUİÇ Biga Söyleşilerinin amacı; ulusal ve uluslararası gündem, edebiyat, sanat üzerine söyleşilerin gerçekleşebileceği ve geleceğin emanetçisi olan biz gençlerin, büyüklerimizin bilgi birikiminden ve tecrübelerinden yararlanabileceği okul ortamından uzak sıcak bir ortam oluşturmaktır. TUİÇ Biga Ekibi olarak, “TUİÇ Biga Söyleşileri” adlı söyleşimizi bu hafta 13 Mayıs Cuma günü 21.00-23.00 saatleri arası Biga Halim Bey Konağında değerli hocamız Doç. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’ın katılımıyla “Müzik Kültürü ve Dinletisi-1” başlığı altında gerçekleştirdik.

Söyleşimizde bu hafta, sırasıyla Barok (1600-1760), Klasik Dönem (1730-1820) ve Romantik Dönem (1815-1910) önemli temsilcileri ve eserlerinin künyesini üzerine konuştuk. Bu dönemlere ait sanatçıların belli başlı eserlerini dinledik.
20 Mayıs Cuma günü yine aynı mekânda ve saatte “Müzik Kültürü ve Dinletisi-2” başlığı altında bu haftaki kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Katılımlarından dolayı bizlere zaman ayıran başta kıymetli hocamız Doç. Dr. Mehmet Bülent Uludağ’a, değerli büyüğümüz Rafet Bayram Elkasoviç’e ve diğer öğrenci arkadaşlarımız Melih Şah Sakallı’ya, Hilal Şenel’e, Hasan Yıldız’a, Günay Yalçın’a, Selin Demir’e, Peri Gümüş’e, Rıfat Çam’a, Dilara Akın’a, Filiz Kaya’ya, Arzu Akgül’e ve Gülce Ertanış’a teşekkür ederiz.

 Mehmet NİZAM
 TUİÇ BALKAM Koordinatörü


Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Gençlere Avrupa Turu: DiscoverEU ile Kültürel Keşifler

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından başlatılan DiscoverEU programı, gençlere...

Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü BM Genel Kurulu’nda Tartışılacak

📣 Eylem Çağrısı: 11 Temmuz'u Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü...

Yükseköğretime Erişim İzleme Anketi

Bu anket, 6 Şubat Depremi sonrasında Hatay'da yükseköğretime erişimde...

Küresel Güney Sorunu: Batı’nın Yanıldığı Noktalar

Bu yazı Uluslararası Kriz Grubu CEO'su Comfort Ero tarafından...