TUİÇ Celal Bayar Üniversitesi Temsilcileri İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

 TUİÇ’i Manisa’da ve Celal Bayar Üniversitesi’nde temsil etmenin sevinci ve gururu içerisinde, akademik çalışmalarımıza büyük desteği olacağına inandığımız toplantılarımızın ilkini okulumuzda gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
Üniversitemiz bünyesindeki Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, derneğimizin tanıtımını yaptıktan ve bir araya gelme gayemiz olan hedeflerimizi, planlarımızı ve gelecek toplantılarımızın genel hatlarını belirledikten sonra bu hafta için seçtiğimiz “Terör Örgütlerinin Güçlenmesindeki Etkenler” başlıklı konu hakkında Burak Erkuş’un yaptığı sunum ile devam ettik. Akabinde de, bizlere destek olmak için yanımızda bulunan Doç. Dr. Buğra Özer, ve Öğr. Görevlisi Bilgehan Emeklier ile birlikte IRA, PKK, DAEŞ, TAK gibi terör örgütleri üzerine konuşmalar gerçekleştirdik.
Her konudaki teorik bilginin pratiğe dökülmeden anlam kazanamayacağını düşünen bizler, akademik çalışmalarımızın, yönlendirme ve yol gösterici görevlerimizin yanında güncel olayları düşünme, analiz etme ve çıkarımlarda bulunma amacıyla toplantılarımızda gündem maddesi olarak işledik. Bu konuda, üniversitemizde bizlere daima yol gösterici olan hocalarımızın da yardımıyla farklı yeteneklerimizi ve bilgimizi geliştireceğimizin inancındayız.
Derneğimiz ve okulumuz arasında bir köprü görevi görmekten, bu işbirliğinin meyveleri olacak ortak faaliyetlerin gerçekleştirenler olmaktan ve TUİÇ çatısı altında bulunmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade eder, bizleri bu konuda yalnız bırakmayan tüm çalışma arkadaşlarımıza başarılar dileriz.
Enes Erdem Yerinde
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Süper Çeşitlilik Çağında Göçmenler ve Kimlik Değişimleri

Görkem Anlaş, Göç Çalışmaları o-Staj Programı Giriş “Süper çeşitlilik” değişen göç...

Ortadoğu’da Petrol ve Siyaset: ‘Hidrokarbon Vatandaşları’

Kitap Adı: Hydrocarbon Citizens: How Oil Transformed People and...

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...