TUİÇ Celal Bayar Üniversitesi Temsilcileri İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

0
433
 TUİÇ’i Manisa’da ve Celal Bayar Üniversitesi’nde temsil etmenin sevinci ve gururu içerisinde, akademik çalışmalarımıza büyük desteği olacağına inandığımız toplantılarımızın ilkini okulumuzda gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
Üniversitemiz bünyesindeki Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, derneğimizin tanıtımını yaptıktan ve bir araya gelme gayemiz olan hedeflerimizi, planlarımızı ve gelecek toplantılarımızın genel hatlarını belirledikten sonra bu hafta için seçtiğimiz “Terör Örgütlerinin Güçlenmesindeki Etkenler” başlıklı konu hakkında Burak Erkuş’un yaptığı sunum ile devam ettik. Akabinde de, bizlere destek olmak için yanımızda bulunan Doç. Dr. Buğra Özer, ve Öğr. Görevlisi Bilgehan Emeklier ile birlikte IRA, PKK, DAEŞ, TAK gibi terör örgütleri üzerine konuşmalar gerçekleştirdik.
Her konudaki teorik bilginin pratiğe dökülmeden anlam kazanamayacağını düşünen bizler, akademik çalışmalarımızın, yönlendirme ve yol gösterici görevlerimizin yanında güncel olayları düşünme, analiz etme ve çıkarımlarda bulunma amacıyla toplantılarımızda gündem maddesi olarak işledik. Bu konuda, üniversitemizde bizlere daima yol gösterici olan hocalarımızın da yardımıyla farklı yeteneklerimizi ve bilgimizi geliştireceğimizin inancındayız.
Derneğimiz ve okulumuz arasında bir köprü görevi görmekten, bu işbirliğinin meyveleri olacak ortak faaliyetlerin gerçekleştirenler olmaktan ve TUİÇ çatısı altında bulunmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade eder, bizleri bu konuda yalnız bırakmayan tüm çalışma arkadaşlarımıza başarılar dileriz.
Enes Erdem Yerinde
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Temsilcisi
Sponsorlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here