TUİÇ- Milletlerarası Barış Elçileri Dayanışması

Biz Kimiz?

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dünyaya gençler aracılığıyla barış mesajları yaymak amacıyla düzenlemiş olduğu “Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi” projesiyle birbirini tanıyan, çok farklı coğrafyalardan “We are all on the same boat” ülküsüyle bir araya gelen gençleriz.

Bizler; farklı milliyetleri, kültürleri, dilleri, inançları ile barış içinde bir arada 10 gün geçiren, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Tunus’u birbirinden farklı geçmişe dayanan bakış açıları ile etkileşim ve paylaşım içerisinde ziyaret eden 800 gençten ilham aldık. Projenin sürdürülebilirliği, barış gönüllüsü olan bu gençlerin birlikteliğinin devamı ve böyle kutsal amaçlı yepyeni projeler oluşturmak niyetiyle, “evrensel barış için daha yapılacak çok şey var” bilinci çerçevesinde Milletlerarası Barış Elçileri Dayanışması adıyla bir araya geldik.

Vizyonumuz:

Sivil inisiyatif geliştirerek milletlerarası barış ve dayanışmaya katkı sağlamak ilk amacımızdır. Topluluğumuz, gerek kamu diplomasi kanallarından destek almak, gerekse ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütleri ve derneklerle işbirliği geliştirmek suretiyle insanların din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evrensel insan hakları temelinde barış ve kardeşlik içinde yaşaması amacı gütmektedir.

“Milletlerarası” başlığımız; hem hedef kitlemizi hem de topluluğumuzun içinde barındırdığı çok uluslu yapı temelinde, kimliğimizi oluşturmaktadır. Bu manada amaçlarımız hem ulus ötesini hem de Türkiye’nin ulusal kitlesini hedef almaktadır.

Misyonumuz:

Milletlerarası Barış Elçileri Dayanışması olarak bizler, birlikte etkinlikler ve aktiviteler yapmalarına aracı olmak, uluslararası alanda öğrencilerin birbirileriyle etkileşime geçmelerini sağlamak, özellikle Avrupa Birliği projeleri başta olmak üzere çeşitli ulusal ve uluslararası projeler oluşturmak, geziler, eğitimler, çalıştaylar ve kamplar düzenlemek suretiyle gençleri bir araya getirmeyi, birbirlerini anlamalarını, paylaşımda bulunmalarını, inisiyatif geliştirmelerini, barış için bir adım atmalarını sağlamayı kendimize görev edindik.

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Süper Çeşitlilik Çağında Göçmenler ve Kimlik Değişimleri

Görkem Anlaş, Göç Çalışmaları o-Staj Programı Giriş “Süper çeşitlilik” değişen göç...

Ortadoğu’da Petrol ve Siyaset: ‘Hidrokarbon Vatandaşları’

Kitap Adı: Hydrocarbon Citizens: How Oil Transformed People and...

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...