TUİÇ Yerel Yönetimler Akademisi 8 Sertifika Programına Ücretsiz Katılıyor!

Başvurular sona ermiştir ilginiz için teşekkür ederiz.

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Hükümet Liderlik Okulu, düzenlediği programlar ve bunların yanı sıra hazırladığı projeler ve seminerler vasıtasıyla geleceğin liderlerini yetiştirmeyi, katılımcılarını günümüz dünyasındaki önemli konular hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Siyasetin ve karar alma mekanizmalarının her kademesine nitelikli bireyler kazandırmayı kendine misyon edinen Hükümet Liderlik Okulu Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programı ile çalışma sahasına yerel yönetimler alanını da eklemiştir. Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programının 2010-2011 Akademik Yılı itibariyle her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 2017-2018 Akademik Yılında Yerel Yönetimler Akademisi programımız 30 Eylül – 7-14-21-28 Ekim 2017 Cumartesi günleri gerçekleşecektir.

Programın Amacı:

Son yıllarda ülkemizde Kamu Yönetimi anlayışında olumlu yönde ilerlemeler olmaktadır ve yeni anlayış yapısal değişiklikler ile desteklenmektedir. Hükümet Liderlik Okulu bu değişimi memnuniyetle karşılamakta, ulusal kalkınmanın ana damarı olan yerel yönetimlerin verimliliği hususuna çok önem vermektedir. Değişimi yakalamanın en etkin yolunun eğitim olduğu bir gerçektir. Bilginin hızlı şekilde değişime uğradığı ve üretildiği günümüzde sürekli eğitimin şart olduğu düşüncesiyle bu sertifika programı her akademik yılda düzenli bir şekilde hayata geçirilmek istenmektedir.

Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programının düzenleniş amacı yerel yönetimlerde görevli kadroların ve yerel yönetimlerde görev almak isteyen öğrenci ve bireylerin verilen eğitimlerle donanım kazanmasını sağlamak; katılımcıların bireysel ve mesleki birikimlerini artırmaktır.

Program Özellikleri:

Yerel Yönetimler Akademisi sertifika programı beş hafta boyunca her cumartesi 10:00-16:45 saatleri arasında gerçekleştirilen bir programdır. Program dili Türkçe’dir. Program dahilinde her hafta yerel yönetimlerin üst kademelerinde görev almış bürokratların, akademisyenlerin ve belediye başkanlarının konuk olduğu dört farklı oturum gerçekleşmektedir. Her oturum sonrasında işlenilen konu ile ilgili katılımcıların soru ve görüşlerine yer verilmekte, konuklar tarafından katılımcıların soruları değerlendirilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir. Program Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş ana yerleşkesinde gerçekleşmektedir.

Önemli Not: Yerel Yönetimler Akademisi 8 Sertifika Programı; Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu tarafından düzenlenen ücretli bir sertifika programıdır. Programda yapılacak herhangi bir değişiklik ya da iptalden TUİÇ sorumlu değildir.

Önemli Not 2: Yerel Yönetimler Akademisi 8 Sertifika Programı’na TUİÇ aracılığı ile başvurabilir seçilmeniz durumunda ücretsiz olarak katılabilirsiniz. TUİÇ yalnızca olumlu sonuçlanan başvurulara dönüş yapar.

Son Başvuru Tarihi/Saati: 28.09.2017/ 23:00
Başvuruların Açıklanma Tarihi: 29.09.2017

Sertifika alabilmek için %80 katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

TUİÇ TARAFINDAN SAĞLANAN ÜCRETSİZ KATILIMLARDA
TUİÇ DERNEĞİ ÜYELERİ ÖNCELİKLİDİR.

DERNEĞİMİZE ONLINE ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Etkinlik Başlıkları:

 • Belediyelerde Liderlik
 • Yerel Seçimlerde Farklı İletişim Stratejileri
 • Yerel Yönetimler ve Demokrasi
 • Siyasette Yerel Yönetimlerin Önemi
 • Belediyelerde Yönetişim
 • Sürdürülebilir Kent Ulaşımı
 • Kentleşme ve Çevre Sorunları
 • Belediyelerde Kültür Sanat
 • Belediyelerin Görev, Yetki ve Sorumlulukları
 • Kentsel Dönüşüm
 • Yerel Yönetimler ve Kadın
 • Yerel Yönetimlerin Toplumsal Politikalara Etkileri
 • Yerel Yönetim – STK İlişkileri
 • Belediyelerde Bütçe Yönetimi

Sorularınız için: http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/11200-yerel-yonetimler-akademisi-sertifika-programi

TUİÇ TARAFINDAN SAĞLANAN ÜCRETSİZ KATILIMLARDA
TUİÇ DERNEĞİ ÜYELERİ ÖNCELİKLİDİR.

DERNEĞİMİZE ONLINE ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...

İsrail’in Kendini Yok Etmesi: Netanyahu, Filistinliler ve İhmalin Bedeli

Haaretz'in baş editörü Aluf Benn'in "İsrail’in Kendi Kendini Yok...

Orta Doğu’nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir

Makale İncelemesi: "Orta Doğu'nun Sorunlarını Yalnızca Orta Doğu Çözebilir:...