Usame Bin Ladin’in ABD’ye Son Mesajı

ABD’nin düzenlediği operasyonla Pakistan’da öldürülen El Kaide Lideri Usame Bin Ladin’in son mesajı verdiği video kaydı yayımlandı.

Videodaki konuşmasında, ABD Başkanı Obama’ya seslenen Bin Ladin, “saldırıların süreceğini” ve “Filistin’de güvenlik olmadığı sürece ABD’nin de güvende olmayacağını” söylüyor.

Bin Ladin’in, ABD Başkanı Barack Obama’ya hitaben, ”Gazze Şeridi’ndeki kardeşlerimiz korku içinde yaşarken sizin barış içinde yaşamanız adil değil. Sonuçta Allah’ın izniyle, İsraillilere destek verdiğiniz sürece size saldırılarımız sürecek” dediği belirtiliyor.

11 Eylül saldırılarından sonra Nijeryalı Ömer Faruk Abdulmuttelib tarafından 25 Aralık 2009’da düzenlenen saldırı girişimiyle ABD’ye bir mesaj vermek istediğini de kaydeden Bin Ladin, ”Size mesajlarımız kelimelerle ulaşabilseydi, uçaklara başvurmak zorunda kalmazdık” ifadesini kullanıyor.

Bin Ladin ayrıca, ”Böylece kahraman mücahit Ömer Faruk yoluyla size iletmek istediğimiz mesaj, 11 Eylül’de kahramanlarımız aracılığıyla size ilettiğimiz bir önceki mesajı teyit etmektedir” diyor.

Ayrıca, ABD Başkanı Obama, Pakistan hükümetine Bin Ladin’e yardımcı olanları bulun çağrısı yaptı.

ABD Başkanı, Bin Ladin’e yardımcı olanların Pakistan hükümetiyle bağlantılı olduğuna ilişkin herhangi bir kanıt yok, ancak El Kaide liderinin birilerinden destek gördüğünün kesin olduğunu söyledi ve “Pakistan hükümetinin bu isimleri ortaya çıkarması gerekir” dedi. 

(tuicakademi-CNN-ntvmsnbc)

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri

Xi Jinping Düşüncesinin Gerçek Kökleri: Çinli Siyaset Filozoflarının Moderniteyle...

Özgürlükten Kim Korkar? Liberalizmin Geleceği İçin Mücadele

Bu yazı ilk olarak CUNY Lisansüstü Merkezi'nde Tarih ve...

Somali – Türkiye Anlaşması Onaylandı

Somali ile Türkiye arasında 8 Şubat'ta imzalanan Savunma ve...

İki Yıl Sonra Ukrayna’da Sırada Ne Var?

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı üçüncü yılına girerken, savaş alanında görünürdeki...