Beyrut’ta Maskeli bir Grup Yolcu Otobüsüne Saldırdı, 10 Yaralı

Beyrut’ta Maskeli bir Grup Yolcu Otobüsüne Saldırdı, 10 YaralıGüvenlik birimleri, Beyrut’ta, Ramazan için bir televizyon programı yapımında yer alan Lübnan, Suriye ve Filistin uyruklu vatandaşların taşındığı otobüse saldıran bir maskeli grubun en az 10 kişiyi yaraladığı açıklamasını yaptı.

 

Saldırının Cisr el-Wati ve Sin el-Fin arasındaki bit pazarı yakınlarında gerçekleştiği söylendi. Saldırganların Burj Hamoud mahallesinden ayrılan otobüsü iki araçla takip ettiği ve sonra bit pazarı yakınlarında durdurmayı başardığı belirtildi.

Daily Star gazetesine ismini vermeden açıklama yapan bir konuşmacı saldırganların bazılarının otobüse binerek yolcuları yumruklarla dövmeye ve bıçaklamaya başladıkları bilgisini verdi.

Lübnanlı, Suriyeli ve Filistinli yaralılar tedavi için yakınlardaki Mont Lübnan Hastanesi ve St. Joseph Hastanesi’ne kaldırıldılar.

Saldırıda yaralanan bir Suriye Ermenisi Marsis Partamian, saldırganların hedefinin ″ Al-Hall Eidak″ gösterisi için figüran taşıyan otbüslerden biri olduğunu söyledi. Gösteri yeni bir İran televizyonu için ″Ben Filmi″ adıyla yapılıyor bilgisini de açıklamalarına ekledi.

İran televizyon ekibinin bir üyesinin kaybolduğu da rapor edildi.

( TUİÇ Akademi, dailystar )

Zekiye Öksüzoğlu

TUİÇ Stajyeri

 

Sosyal Medyada Paylaş

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarih:

Beğenebileceğinizi Düşündük
Yazılar

Trump Saldırısı Üzerine Robert Lieberman’la Söyleşi

Trump Saldırısı Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 13 Temmuz'da...

NATO’nun Dünya İçin Anlamı

75 Yıl Sonra, İttifak Hâlâ Vazgeçilmez -  3 Temmuz'da...

Trump’ın Dönüşü Avrupa’yı Nasıl Dönüştürebilir?

Washington'un kucaklaması olmadan, kıta anarşik ve liberal olmayan bir...

Türk Dış Politikasında Teori İhtiyacı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Nisan 2024'te...