Brexit Sekreteri Davıd Davıs’ın Brexıt Anlaşması Öncesi Görüşleri

0
255

Davis, AB Baş müzakerecisi Michel Barnier’in ifadesini kullanarak İngiltere’nin AB ile olan ekonomik iş birliğinin tam anlamıyla temizlenmesi gerektiğini söyledi.

AB’den çıkmaya hazırlanan İngiltere için yeni koşulların öne sürülmesi ve ekonomik alanda yapılan anlaşmaların temizlenmesi gerektiğini ifade etti.

Davis, İngiltere’nin AB ile olan işbirliği gücünün hiçbir zaman değişmemesi gerektiğine inandığını ve Avrupa Birliği’nden ayrılmanın ilişkileri zayıflatmak yerine daha da güçlendirilmesinden yana olduğu ifadelerini kullandı.

Çıkış müzakerelerin yeni safhası başladıkça iş dünyası tarafından hükümet baskı altında. Bu konuda bir netlik sağlanmalıdır. Bloğun geri kalan AB liderleri müzakerelerin ilk aşamasında birleştiler..

Sponsorlu

Gelecekle alakalı müzakerelerin açık olmadığını, ancak başarılı olacağına inandığını çünkü Avrupa kıtasının geleceğine en iyi hizmeti vereceğini ifade etti. Yetkili geçiş anlaşmasına ilişkin bir anlaşmanın Mart ayına kadar “yapılabilir” olduğunu söyledi.

Ebrar GENÇ
o-Staj AÇAM 2018 Stajyeri

Kaynakça:

  • Anonim (2018), The Guardian, “David Davis Says EU Cannot ‘Cherrypick’ Terms of Free Trade Deal”,<https://www.theguardian.com/politics/2018/jan/02/david-davis-says-eu-cannot-cherry-pick-terms-of-free-trade-deal>, erişim 3 Ocak 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here